Aktualności

Główna treœść strony

Od 1 września pojedziemy taniej

Data umieszczenia:

Stołeczni radni przyjęli w minionym tygodniu (24.05.2018 r.) uchwałę o nowych zasadach dofinansowania biletów w ramach porozumienia Warszawa+. Mieszkańcy zapłacą mniej za bilety długookresowe, a różnicę w cenie pokryje samorząd. Oferta będzie obowiązywała o 1 września. Ze zniżek będą korzystać posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Jabłonna.

Już na początku kwietnia, kiedy ZTM poinformował samorządy o planach dotyczących zmian w finansowaniu programu Warszawa+, Jarosław Chodorski Wójt Gminy Jabłonna zadeklarował przystąpienie Gminy do oferty „Warszawa 3+”. Dzięki tej usłudze, posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Jablonna (KMGJ) za 30-dniowy bilet dwustrefowy zapłacą jedynie 120 zł (dotychczas z KMGJ- 166 zł).

- Taka zmiana oferty, pozwoli naszemu Mieszkańcowi zaoszczędzić aż 720 zł rocznie!- mówi Jarosław Chodorski Wójt Gminy Jabłonna- Dla gospodarstw domowych to ogromna różnica! Poza wyraźnymi oszczędnościami w portfelach Mieszkańców korzystających z komunikacji miejskiej, dojeżdżających do Warszawy, istotny jest również aspekt ekologiczny. Mam nadzieję, że gminne dofinansowanie zakupu biletów długookresowych, nakłoni jeszcze więcej Mieszkańców do pozostawienia samochodów w garażach i korzystania z komunikacji miejskiej . Zależy mi na wprowadzeniu najwyższego stopnia dofinansowania biletów, co będzie stanowić znaczną, odczuwalną oszczędność dla Mieszkańców naszej Gminy. Mam nadzieję, ze Rada Gminy- tak jak ja, będzie chciała zapewnić Mieszkańcom tańsze przejazdy komunikacją miejską. Z oferty Warszawa+ korzystamy już od 2014 r., jest to rozwiązanie o tyle celne, że dofinansowujemy bilety długookresowe, kupione faktycznie przez osoby mieszkające w naszej Gminie, posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Jabłonna. To bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla samorządu, jak i dla Mieszkańców.

Obecnie, posiadacz Karty Mieszkańca Gminy Jabłonna za 30-dniowy bilet Warszawa Plus na 2 strefy, płaci 166 zł- gmina dopłaca do jego biletu 14 zł. Dzięki nowym przepisom, Mieszkańcy gmin, które przystąpiły do programu, od 1 września za bilet 30-dniowy będą płacić 120 zł.

Gminy mają do wyboru trzy grupy dopłat do biletów:
za bilet 30- dniowy w strefie I i II- 14, 30 lub 60 zł,
za bilet 90- dniowy w strefie I i II- 54, 70 lub 130 zł,
za bilet 30- dniowy w strefie II- 14, 30 i 40 zł,
za bilet 90 – dniowy 32, 45 i 70 zł.

Zgodnie ze wstępną deklaracją, Gmina Jabłonna jest zainteresowana dopłatami w kwotach: 60 zł, 130 zł, 40 zł i 70 zł. Z tańszych biletów będą mogli korzystać posiadacze Karty Mieszkańca Gminy Jabłonna.

Uchwała Rady Miasta st. Warszawa wchodzi w życie 1 września 2018 r.

 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl