Jesteś tutaj:

Bezpłatne wejścia na basen w II tygodniu ferii

Data: 01.02.2019 r., godz. 13.20    633
Szanowni Państwo, zarządca pływalni – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie, przekazał informację, że w II tygodniu ferii zimowych dzieci i młodzież z naszej Gminy będą mogły nieodpłatnie korzystać z basenu.
Przed rozpoczęciem ferii zostały wykonane badania wody basenowej, które wykazały przekroczone stężenie chloroformu. W porozumieniu z Sanepidem, GCKiS w Jabłonnie podjął decyzję o konieczności odwołania porannych zajęć na basenie. Dziecięce organizmy są szczególnie narażone na szkodliwe oddziaływanie chloroformu, ze względu na ich zdrowie i bezpieczeństwo zapadła decyzja o zawieszeniu wejść na basen w godzinach 9:00-13:00.

W mijającym tygodniu, na jabłonowskiej pływalni zostały wymienione filtry oraz woda. Korzystanie z basenu jest w pełni bezpieczne dla zdrowia dzieci.

Podwyższone stężenie chloroformu jest skutkiem oczyszczania wody, stąd też korzystając z basenu należy zwracać szczególną uwagę na higienę.

W II tygodniu ferii zimowych (4-8 lutego) dzieci i młodzież będą mogły bezpłatnie korzystać z basenu.
Godziny wejść: 10:00; 11:00; 12:00, 13:00.


Przepraszamy za utrudnienia związane z odwołaniem bezpłatnych wejść na basen w I tygodniu ferii zimowych. Decyzja była podyktowana troską o zdrowie najmłodszych użytkowników basenu.