Jesteś tutaj:

3. Urodziny parkrun Jabłonna

Data: 30.05.2019 r., godz. 08.02    425
Już 24 sierpnia o 9.00 w Jabłonnie odbędzie się specjalna edycja parkruna. Będą to trzecie urodziny lokalizacji, która swoją inaugurację miała 27 sierpnia 2016 roku. Co to są biegi parkrun? Jak w nich wziąć udział? Czy to kosztuje? Nie dam rady przebiec 5km! Jak pomóc w organizacji parkrun?
Wiele pytań nasuwa się od razu. Parkrun to bieg na dystansie 5km. Nie trzeba jednak w nim biec. Można go przemaszerować z kijkami, przejść, truchtać, bądź pobiec na tyle, ile pozwala organizm i obecna kondycja. Liczy się przede wszystkim aktywność na powietrzu, najlepiej w gronie rodzinnym. Parkrunowe spotkania są darmowe! Wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie internetowej www.parkrun.pl/rejestracja i wydrukować Indywidualny Kod Uczestnika, który koniecznie trzeba zabrać na bieg. Można też pomagać w organizacji biegów parkrun. Wystarczy zgłosić się poprzez fanpage parkrun Jabłonna, by w sobotę o 9.00 inni uczestnicy mogli pokonać pięciokilometrową trasę.

Parkrun Jabłonna to 38. lokalizacja parkruna w Polsce. Na dzień 31 maja w naszym kraju są 64 miejsca, gdzie w sobotni ranek można wystartować w biegach parkrun. Na świecie biegi parkrun rozgrywane są w 21 państwach na takich kontynentach jak: Europa, Ameryka Północna, Afryka Australia czy Azja. Do najbliższej zagranicznej lokalizacji z Jabłonny mamy... do Berlina. Tam na Hasenheide parkrun Berlin biegli już parkrunerzy z Jabłonny, popularyzując tam naszą lokalizację.

Na inauguracji w Jabłonnie gościliśmy 69 zawodników. Na 1. Urodziny przybyła rekordowa liczba 115 parkrunerów. Rok później do Jabłonny przybyło na start 89 osób. Ile weźmie udział 24 sierpnia? Serdecznie zapraszamy. Dla uczestników przewidziana jest pamiątka ufundowana przez Urząd Gminy w Jabłonnie. Warto dodać, że wójt Jarosław Chodorski oraz pracownicy Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej, z Michałem Smolińskim na czele, od początku wspierają organizatorów parkruna. Podziękowania należą się również dyrektor Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jabłonnie, Katarzynie Molędzie, dzięki której możemy co tydzień brać udział w wyjątkowym wydarzeniu rekreacyjno-sportowym.

przyg. Michał MachnackiFot. Drugie urodziny Parkrun Jabłonna