Aktualności

Główna treœść strony

Wernisaż w Galerii Ogród

Data umieszczenia:

W czwartek 8 maja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbył się wernisaż trójki artystów. Swoje prace zaprezentowała dobrze już znana mieszkańcom Jabłonny Nanuli Burduli-Taliashvili, a w świat fotografii zabrali zwiedzających Agata Materowicz wraz z synem Michałem.

Wernisaż rozpoczął się pokazem slajdów przedstawiających bogactwo krajobrazu Gruzji, która jest ojczyzną Pani Burduli – Taliashvili. Następnie głos zabrał Dyrektor GCKiS Grzegorz Przybyłowicz, który przedstawił bohaterów wieczoru i poprosił ich o kilka słów wprowadzenia odnośnie prezentowanych obrazów i fotografii.

Malarstwo Pani Nanuli Burduli-Taliashvili zachwyca różnorodnością i intensywnością barw natomiast fotografie Państwa Materowiczów przykuwają uwagę, fascynują i pozwalają dostrzec piękno otaczającego świata.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem, a na licznie zgromadzonych zwiedzających czekała niespodzianka w postaci losowania jednej z wystawionych fotografii. Część oficjalną zakończył pokaz slajdów na który złożyły się nie prezentowane podczas wieczoru zdjęcia autorstwa Michała Materowicza.

Nanuli Burduli-Taliashvili urodziła się w 1960 roku w Tbilisi (Gruzja). W 1986 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem Tbilijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1995 roku mieszka i tworzy w Polsce. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Gruzińskich Artystów Plastyków i Historyków Sztuki. Uprawia Malarstwo oraz grafikę, a swoje prace prezentuje zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych.

Agata Materowicz - artysta plastyk z bogatym dorobkiem twórczym. Ma na swoim koncie Srebrny Medal w Międzynarodowym Konkursie Malarstwa 1979 r. w New Dehli (Indie), wygrany konkurs na logo dla firmy A.D.Dage. w USA. Zrealizowała wiele projektów logo dla firm polskich i zagranicznych. Oprócz fotografii zajmuje się między innymi malarstwem i ceramiką. W 2007 roku została laureatką konkursu „Mój jest ten kawałek Warszawy”. Ma na swoim koncie niejedną wystawę oraz współpracę przy wielu publikacjach.

Michał Materowicz – Uczeń Gimnazjum nr 86 w Warszawie. Fotografią interesuje się od czterech lat, jest studentem Akademii Fotografii. W swoim dorobku ma wiele wystaw i jest laureatem kilku konkursów fotograficznych. W 2007 roku zdobył nagrodę główną w konkursie „Mój jest ten kawałek Warszawy”. Michał Materowicz otrzymuje stypendium dla dzieci wybitnie zdolnych za osiągnięcia naukowo – techniczne i konstruktorskie „Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci” i Fundacji „Vide Supra”.
 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl