Pytania do wójta

Główna treœść strony

Archiwum pytań do wójta

 Ustawienia 

Znalezione odpowiedzi na zadane przez Państwa pytania:
Kategoria: Wszystkie
Szukany ciąg znaków:
Data:
Imię i nazwisko:

Pytanie: (kategoria: Drogi)
W kolejnym przetargu na budowę ul. Jaśminowej najtańsza oferta prawie dwukrotnie przekracza budżet. W związku z powyższym - jaki jest dalszy plan działania w tej sprawie?
(Paweł Borzymowski, 25.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
jak Pan zauważył, kwoty, na które opiewały oferty złożone w przetargu na budowę ul. Jaśminowej, znacznie przekraczają środki zabezpieczone w budżecie gminy na realizację tego zadania. W związku z powyższym, uzasadnione pod względem ekonomicznym i obecnie rozważane jest przeniesienie realizacji zadania na 2018 r. i niezwłoczne ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu na budowę drogi na początku przyszłego roku (ogłoszenie przetargu w I kwartale roku daje możliwość uzyskania niższych cen wykonania przedmiotu zamówienia w stosunku do tych z III kwartału).

Wydział Inwestycji

Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
Proszę o aktualną informację, co dzieje się w sprawie o jaką pytałem 8 miesięcy temu...... Szanowny Panie Wójcie, zgłaszam się z prośbą o przeprowadzenie rozmów z ZTM w celu zwiększenie częstotliwości kursowania linii 731 lub zmiany przystanku końcowego jako Metro Młociny. Myślę, że ułatwiłoby to dojazd do i ze szkoły lub pracy wielu mieszkańcom gminy, szczególnie tym z osiedla Przylesie. Owszem do metra kursuje autobus 511 z dużą częstotliwością, jednak wysiadając z niego na przystanku umożliwiającym przesiadkę do Jabłonny jesteśmy skazani na półgodzinne oczekiwanie na autobus dowożący na osiedle. Pojawiały się już kiedyś informacje o tym, że autobus 731 ma być poprowadzony do Metra Młociny, jednak słuch o tym zaginął. Pozdrawiam.
(Tomasz Raczyński, 25.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
Zarząd Transportu Miejskiego niezmiennie nie wyraża zgody na wydłużenie trasy autobusu linii 723 lub 731 do stacji metra.
Urząd Gminy finalizuje zmiany w funkcjonowaniu komunikacji na terenie gminy, polegające na wprowadzeniu linii „L”, które zapewnią mieszkańcom nieskomunikowanej dotychczas części gminy (miejscowości znajdujące się wzdłuż DW630- Wólka Górska, Boża Wola, Skierdy, Rajszew, Suchocin, Trzciany, Janówek Drugi oraz Dąbrowa Chotomowska) możliwość dojazdu do Jabłonny i Legionowa. Priorytetowym zadaniem jest wprowadzenie komunikacji w miejscowościach, których mieszkańcy dotychczas nie mieli możliwości korzystania z połączeń autobusowych.
Osiedle Przylesie jest obsługiwane przez dwie linie autobusowe 731 i 741, których łączna dzienna ilość kursów to 49.
W obecnej sytuacji, biorąc pod uwagę wprowadzenie dwóch lokalnych linii autobusowych, zwiększenie ilości kursów autobusu 731 nie jest planowane.

Referat Marketingu i Komunikacji Społecznej

Pytanie: (kategoria: Oświata)
Dzień Dobry, W związku z wycofaniem kursu autobusu szkolnego o godz 13.30 ze Szkoły Podstawowej w kierunku: Dąbrowy Chotomowskiej. Czy jest szansa na przywrócenie tego kursu? Miałam możliwość i przyjemność rozmowy z Panią Dyrektor Szkoły w tej sprawie i rozumiem wyjaśnienia i wyliczenia przedstawione przez Panią Dyrektor pokazujące, że teoretycznie bardzo mało uczniów uczęszczałoby obecnie z tego kursu. Rozumiem też obostrzenia ustawowe dotyczące warunków dowozu dzieci. Jednak pod uwagę brane są tylko kwestie liczebno - formalno- teoretyczne a wiadomo, że z przewozu korzysta naprawdę dużo dzieci nie tylko tych ujętych ustawowo. Ponadto bardzo często występują zmiany planów, które tez wpływają na zmianę godziny powrotu dzieci, dochodzą tez zajęcia dodatkowe i wiele wiele innych argumentów... O tym ze zapotrzebowanie na autobus szkolny jest duże świadczy bardzo duża ilość dzieci powracających ze szkoły następnym kursem - o godz 14.40. W imieniu wielu rodziców dzieci z Dąbrowy Chotomowskiej i nie tylko prosimy o przywrócenie kursu autobusu o 13.30. Jakie są szanse? Czy istnieje możliwość aby kurs dofinansowany został przez rodziców? - mam takie zapytania. Pozdrawiam Mariola Osica
(Mariola Osica, 18.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
dowóz dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie był przedmiotem przetargu prowadzonego w trybie zamówień publicznych.
Na podstawie analizy danych uzyskanych ze szkoły ustalono, że optymalny harmonogram dowozów przedstawia się następująco:
Przywóz uczniów do szkoły:
3 kursy: przyjazd na godz. 08:00, 08:45, 11:45
Odwóz uczniów ze szkoły:
3 kursy: odjazd o godz. 12:45, 14:50, 16:45.

Ustalając harmonogram uwzględniano nie tylko kwestie liczebno- formalno- teoretyczne ale także starano się zminimalizować czas oczekiwania dzieci – stąd zdecydowano się na wyodrębnienie kursów na godz. 8:45 i 11:45, mimo że z każdego z nich korzysta po ok.20 dzieci.

Wydział Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Czy zostanie wyrównana ulica Brzozowa i kiedy? Po duży opadach deszczu tworzą się duże kałuże co utrudnia a wręcz uniemożliwia przejście "suchą nogą"
(Krzysztof Kamiński, 12.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
w bieżącym tygodniu planowane jest podpisanie umowy z wybranym w drodze przetargu wykonawcą bieżącego utrzymania dróg gruntowych.
Gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą, rozpoczniemy prace na ul. Brzozowej.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Dzień dobry, poniżej moje zgłoszenie i Państwa odpowiedź w sprawie ulicy Brzozowej w Bozej Woli - z maja! tego roku. Cytuję: "Ulica Brzozowa w Bożej Woli będzie naprawiana w ramach prac z zakresu bieżącego utrzymania dróg." Droga od tego czasu kompletnie nie ruszona. Nie daje się już nią nawet przejść. Rozjeżdżone błoto, koleiny. Od strony Dębowej zupełnie nie do użytku. Podobno zobowiązali Państwo właścicielkę działek po Panu Bartkowskim (to jej działania w ogromnej mierze zniszczyły drogę) do naprawy mawierzchni. W takim razie proszę to wyegzekwować skoro zezwolili Państwo na taka inwestycję, Agnieszka Boraczyńska-Krzyna Pytanie: (kategoria: Drogi) Dzień dobry, na ulicy Brzozowej w Bożej Woli od paru dni na dzialke po Panu Bartkowskim nawożona jest ziemia. Ogromne samochody, które jeżdżą po naszej drodze kompletnie niszcza nawierzchnię, którą sami robiliśmy. Dziury są takie, że samochod którym jeżdzę nadaje się tylko do mechanika. Droga należy teraz do gminy - proszę o interwencję. Agnieszka Boraczyńska-Krzyna (Agnieszka Boraczyńska-Krzyna, 16.05.2017 r.) OdpowiedÄ˝: Szanowna Pani, dziękujemy za zgłoszenie problemu. Sprawa została przekazana Wydziałowi Gospodarki Komunalnej w celu podjęcia interwencji. Ulica Brzozowa w Bożej Woli będzie naprawiana w ramach prac z zakresu bieżącego utrzymania dróg.
(Agnieszka Boraczyńska-Krzyna, 07.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
w bieżącym tygodniu planowane jest podpisanie umowy z wybranym w drodze przetargu wykonawcą bieżącego utrzymania dróg gruntowych (11-15.09).
Gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą, rozpoczniemy prace na ul. Brzozowej.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Ochrona zdrowia)
Czy gmina przewiduje szczepienia profilaktyczne seniorów p-ko grypie, tak jak to robi Legionowo, także Warszawa ? Pozdrawiam Marek Flis
(Marek Flis, 06.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
wśród programów profilaktycznych realizowanych w Gminie Jabłonna nie ma szczepień przeciwko grypie.
Programy realizowane w 2017 r. to:
- Profilaktyka i leczenie chorób ginekologicznych oraz prowadzenie ciąż niepowikłanych,
- Profilaktyka i leczenie próchnicy u uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Jabłonna, uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjalnych,
- Szkoła rodzenia.

Wydział Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych

Pytanie: (kategoria: Sport)
Witam Od kilku lat obserwuje jak nasza młodzież gminna szuka możliwości na aktywny sposób spędzania czasu , ale niestety nasza gmina i nie tylko.. to uniemożliwia mają problem z miejscem gdzie mogli by np. pograc wspólnie w piłkę. Jedyne boisko które jest oblegane przez tak dużo chętnych to prawdziwa kropla w Wiśle... Czy ten problem a raczej potrzeba jest widoczna w gminie ?
(Rafał Turski, 04.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
na terenie gminy, znajduje się kilka boisk, z których mogą korzystać mieszkańcy, są to między innymi:
- w Jabłonnie- boiska przy GCKiS, ul. Modlińska 102,
- w Chotomowie- boisko do siatkówki u zbiegu ul. Konopnickiej i Łąkowej,
- w Skierdach- boisko przy Filii GCKiS, ul. Nadwiślańska 1,
- w Suchocinie- działka gminna przy ul. Modlińskiej.
Spółdzielnia mieszkaniowa os. Przylesie również posiada swoje boisko, które jest udostępniane (np. w sierpniu odbywała się na nim bezpłatna ZUMBA). Może warto zwrócić się do zarządcy Osiedla Bukowy Dworek w kwestii budowy podobnego obiektu. Gmina nie posiada gruntów, na których miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dopuszczają budowę obiektów sportowych.
W trakcie roku szkolnego, z boisk usytuowanych w pobliżu szkół na terenie Chotomowa i Jabłonny, korzystają uczniowie podczas zajęć wychowania fizycznego (ilość godzin, podczas których szkoły eksploatują boiska często sięga maksimum czasu dziennego użytkowania zapewniające utrzymanie murawy w odpowiednim stanie).

W sierpniu, na gminnych obiektach sportowych realizowaliśmy program +15 AKTYWNIE, o którym może Pan przeczytać na naszej stronie pod adresem www.jablonna.pl

Wydział Inwestycji

Pytanie: (kategoria: Inne)
Panie Wójcie jestem mieszkańcem osiedla Rajska Jabłoń w Jabłonnie .W sąsiedztwie osiedla jest market Obi. Moje okna wychodzą bezpośrednio na tylną ścianę Obi.Zaznaczam ,że mieszkam w sąsiedztwie Obi od początku powstania marketu i do tej pory mi to nie przeszkadzało.W ostatnim czasie obi poszerzyło asortyment i część magazynu została zlokalizowana pod gołym niebem na tyłach budynku,bezpośrednio pod oknami osiedla.Sytuacja stała się nie znośna ,od godzin rannych do póżnych godzin wieczornych ,prowadzone są rozładunki samochodów ciężarowych wózkami widłowymi które są bardzo głośne poza tym pyły które unoszą sie w powietrzu są nie zdrowe i bardzo zanieczyszczają otoczenie, nie można otworzyć okna bo huk i pył unoszący się w powietrzu nie pozwalają na normalne funkcjonowanie, spaliny z wózków widłowych unoszą się przez cały dzięń w powietrzu. Zaznaczam ,że do tej pory nie było problemu przyzwyczailiśmy się po prostu do sąsiedztwa Obi piszę w imieniu wszystkich mieszkańców.Problem zaczął narastać z chwilą kiedy pracownicy ,powoli poszerzali magazyn na ścianie budynku .Cały towar jest magazynowany bez zadaszenia ,i bezpośrednio pod oknami . Magazyn usytuowany na ścianie budynku nie spełnia odpowiednich norm, a hałas powstający podczas prac przekracza dopuszczalne normy co za tym idzie pogorszyły się warunki życia.Proszę o interwencję w tej sprawie.
(Artur Kubalski, 01.09.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
zgodnie z obowiązującymi przepisami organem właściwym do przeprowadzenia kontroli w wymienionym przez Pana zakresie jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie Delegatura w Ciechanowie. Urząd Gminy Jabłonna przesłał Pańskie zastrzeżenia do ww. organu celem podjęcia kontroli.

Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami

Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
W związku z rozmowami dotyczącymi linii L34 z Olszewnicy Starej do Legionowa przez Dąbrowę Chotomowską i Chotomów proszę o uwzględnienie dodatkowego przystanku na wysokości ul. Brzozowej w Chotomowie który by pozwolił wsiąść mieszkańcom Chotomowa i Dąbrowy Chotkowskiej na granicy z Olszewnicą Stara jest to około połowa drogi pomiędzy pętlą w Olszewnicą Starej, a planowanym przystaniem przy ul. Lipowej w Chotomowie
(Piotr Ratyński, 31.08.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
przystanek autobusowy na wysokości ul. Brzozowej został uwzględniony w projekcie organizacji ruchu złożonej w Starostwie Powiatowym w Legionowie.

Referat Marketingu i Komunikacji Społecznej

Pytanie: (kategoria: Inne)
piszę z parkowej 24a , ale na wygonowej 26 vis a vis mojej posesji nie świeci latarnia Bardzo proszę o pilną jej naprawę
(piotr rosołowski, 30.08.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
dziękujemy za przesłanie zgłoszenia awarii. Informacja została niezwłocznie przekazana konserwatorowi oświetlenia.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pierwsza | Poprzednia | 1 | Następna | Ostatnia

 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl