Pytania do wójta

Główna treœść strony

Archiwum pytań do wójta

 Ustawienia 

Znalezione odpowiedzi na zadane przez Państwa pytania:
Kategoria: Wszystkie
Szukany ciąg znaków:
Data:
Imię i nazwisko:

Pytanie: (kategoria: Oświata)
Dzień dobry, nurtuje mnie jedno pytanie. Jak to jest, że dzieci w SP w Jabłonnie oglądają w szkole filmy, które tydzień - dwa tygodnie temu miały premierę kinową? Nie jest to jednostkowa sytuacja, bo już słyszałem o oglądaniu kilku filmów na przestrzeni tego oraz ubiegłego roku szkolnego. Zwracam się z tym pytaniem do Państwa jako do jednostki sprawującej nadzór nad placówkami oświatowymi.
(Michał Welliński, 03.11.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
dziękujemy za przesłanie informacji, Pana uwagi zostały przekazane Dyrektorowi szkoły.

Wydział Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych

Pytanie: (kategoria: Grunty)
Szanowny Panie Wójcie, Wprawdzie pisząc do Pana mam wrażenie, że "piszę na Berdyczów", bo jakoś ostatnio nie mam szczęścia otrzymać od Pana jakiejkolwiek odpowiedzi, ale co tam... Skoro Prezydent Legionowa usiłował przekonać Pana do pomysłu zmiany granic Gminy Miejskiej Legionowo kosztem Gminy Jabłonna argumentując to wolą wybudowania oświetlenia ulicy Strużańskiej na terenie Józefowa II, to uważam, że Rada Gminy Jabłonna powinna niezwłocznie podjąć uchwałę – być może z Pana inicjatywy, Panie Wójcie - o przyłączeniu Legionowa do Baranowa; natomiast w uzasadnieniu do takiej uchwały należałoby napisać, że intencją Gminy Jabłonna jest wybudowanie oświetlenia drogi dojazdowej do projektowanego Centralnego Portu Lotniczego.
(Krzysztof Jasiński, 02.11.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
dziękujemy za przesłanie opinii.

Referat Marketingu i Komunikacji Społecznej

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Szanowny Panie Wójcie, już po raz kolejny w tym roku piszę w sprawie naprawy ul. Jagiellońskiej w Jabłonnie. Pokrótce opiszę sytuację z pierwszej połowy roku. Mniej więcej w połowie lutego bieżącego roku interweniowałem w sprawie fatalnego stanu ulicy Jagiellońskiej za pośrednictwem formularza do zadawania pytań ze strony internetowej. Oczywiście żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. W związku z powyższym w dniu 10.03.2017 r. wysłałem zapytanie mailem, na które odpowiedzi nie otrzymałem. Kolejnego maila wysłałem w dniu 21.03.2017 r., odpowiedzi również nie otrzymałem. Po mniej więcej dwóch tygodniach skontaktowałem się telefonicznie z wydziałem Gospodarki Komunalnej gdzie mnie poinformowano jak wygląda procedura i że dopiero pod koniec kwietnia będzie rozpisany przetarg na naprawę drogi. Droga została „naprawiona” na początku czerwca, ale trudno nazwać to naprawą, skoro ta rzekoma „naprawa” polegała na przejechaniu drogą równiarką drogową lub podobną maszyną i zapewne trwało to mniej więcej pół godziny, może godzinę, a całe procedury z tym związane około 3 miesiące, a może i dłużej. O efektach tej naprawy szkoda pisać. Niestety nie było mi dane długo korzystać z tej nieco tylko lepszej drogi bo mniej więcej w połowie czerwca przestałem wozić dziecko do przedszkola w Chotomowie z uwagi na okres wakacyjny. Ponownie zacząłem wozić dziecko do przedszkola z początkiem września i można powiedzieć, że już na początku września droga była w kiepskim stanie. A to co jest teraz to jest dramat, nie da się tą drogą normalnie przejechać, na całej jej długości są mniejsze lub większe dziury o głębokości dochodzącej czasem do dwudziestu centymetrów. Natomiast na końcu ulicy przy dojeździe do ul. Chotomowskiej w obniżeniu terenu po opadach deszczu na całej szerokości drogi tworzy się głębokie rozlewisko. Trzeci rok wożę tamtędy dziecko do przedszkola i zawsze o tej porze roku jest to samo. Czy nie można wreszcie utwardzić tej drogi w ten sposób, żeby nie trzeba jej było naprawiać kilka razy w roku? Czy na kolejną naprawę trzeba będzie czekać do przyszō ego roku? Panie Wójcie gmina to nie tylko nowe szkoły i przedszkola, wodociągi i kanalizacja za miliony złotych, w większości zresztą finansowane ze środków zewnętrznych, ale również kilkaset metrów zwykłej lokalnej drogi, jakże ważnej w codziennym życiu dla zwykłych mieszkańców. Panie Wójcie zapraszam Pana oraz Pana radnego z tego obwodu do wizytacji tej ulicy i przejechania się tą drogą kilka razy z rzędu. Nie ma Pan daleko. Ulica, o której piszę znajduje się może kilometr od Urzędu Gminy. Liczę, że tym razem moje pismo zostanie potraktowane poważnie i na naprawę ulicy nie trzeba będzie czekać pół roku., a może i dłużej. Z wyrazami szacunku
(Łukasz Okrasiński, 31.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
odpowiedź na Pana pytanie z 21 marca została udzielona.
Kolejne równanie drogi jest obecnie niewykonalne ze względu na warunki pogodowe. Interwencje podejmowane przy tak dużej wilgotności i na mokrym podłożu będą nietrwałe i sytuacja nie ulegnie poprawie.
Przy ustabilizowaniu warunków atmosferycznych, postaramy się podjąć działania, które poprawią stan drogi.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Informacja publiczna)
Dowiedziałem się ostatnio, że w maju tego roku zostało przeprowadzone badanie stanu technicznego budynku przedszkola gminnego w Chotomowie i jego wynik był kategoryczny - budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. Po przejrzeniu archiwum aktualności na stronie jablonna.pl nie znajduję informacji o tym, że była jakakolwiek kontrola, i że coś jest nie tak. Nie muszę także nikomu przypominać co tam się wydarzyło w marcu tego roku. PYTANIE: Jak to możliwe, że taka informacja (o tym, że budynek, w którym ponad setka dzieci spędza kilka godzin dziennie, nie nadaje się do użytku) nie trafiła choćby do rodziców dzieci, które tam uczęszczają??? Przecież to jest podstawowy obowiązek gminy, aby takie informacje były znane aby móc cokolwiek w tej sprawie zrobić a rodzice mogli podejmować właściwe dla swoich dzieci decyzje. Proszę o wyjaśnienie tj. jasną i klarowną odpowiedź na pytanie!
(Paweł Borzymowski, 30.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
wykonanie ekspertyzy budynku nie było żadną tajemnicą. Informacje o ogłoszeniu postępowania obejmującego opracowanie ekspertyzy technicznej budynku Przedszkola Gminnego przy ul. Żeligowskiego 27 w Chotomowie gmina Jabłonna, dwukrotnie były publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej http://ug.jablonna.ibip.pl/public/?id=192735 . W ogólnodostępnych plikach został określony zakres opracowania jak również wykonawca oraz termin realizacji zlecenia.
Niezwłocznie po otrzymaniu ekspertyzy technicznej budynku Przedszkola w Chotomowie, Urząd Gminy podjął działania zmierzające do znalezienia optymalnego sposobu rozwiązania zaistniałej sytuacji. Od momentu otrzymania ekspertyzy trwały prace- korzystając z opinii ekspertów oraz bazując na posiadanej wiedzy, w efekcie, we wrześniu Urząd zaproponował wybudowanie placówki kontenerowej na działce położonej przy ul. Piusa XI w Chotomowie.
Więcej informacji na ten temat znajduje się na http://jablonna.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=3837

Stan budynku nie pogorszył się radykalnie nagle, czy w ostatnich latach, gruntowny remont, bądź podjęcie działań 5 czy 10 lat temu, pozwoliłoby uniknąć sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się teraz. Obecnie Gmina chce rozwiązać problem, który powstawał przez długi czas i nie był dostrzegany.

Wydział Inwestycji

Pytanie: (kategoria: Inwestycje Infrastrukturalne)
Panie wójcie na moim odcinku ulicy na początku października rozpoczęto budowę oświetlenia ( położono kabel w ziemi). Niestety pomimo sprzyjającej pogody w poprzednim tygodniu prac nie kontynuowano.Proszę mi podać termin zakończenia prac zawarty w umowie z wykonawcą.Właśnie zmieniamy czas na zimowy i teraz oświetlenie jest najbardziej potrzebne. Latem może go nie być. Proszę o interwencję i wpłynięcie na wykonawcę z Ciechocinka. Nabrał kilka inwestycji i efekt jest taki jak opisałem. Dorośli sobie poradzą, ale niech Pan pomyśli o dzieciach wracających ze szkoły po zmroku.
(Artur Tomaszewski, 28.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
termin zakończenia prac określony w umowie to 28 listopada 2017 r., budowa oświetlenia ul. Kolejowej z pewnością zostanie zrealizowana przed upływem tego terminu.

Wydział Inwestycji

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Witam, bardzo dziękuję za odpowiedz na moje zapytanie dotyczące naprawy 1/2 mojej ulicy. Zapytuję właśnie o te 1/2 drogi już drugi rok. Zapewnienie o naprawie słyszę od Państwa już kolejny raz a dziury coraz większe a jak popada to dzieci wracając ze szkoły brną po kostki w błocie. Będzę wdzięczna za podanie konkretnego terminu. Byłoby też właściwym podpisywanie się imieniem i nazwiskiem pod odpowiedzią.
(Aldona Piasecka, 26.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowna Pani,
własnością Gminy Jabłonna, na której zgodnie z prawem Gmina może prowadzić prace, jest działka stanowiąca jedynie jedną stronę drogi ul. Złotej.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Bezpieczeństwo)
Witam. Czy firma zajmująca się odbiorem śmieci, w tym bioodpadów, mogłaby odebrać worki z przed posesji 199, 203, 207 i 211 przy ul Modlińskiej ? Worki zostały wystawione zgodnie z harmonogramem, ale niestety nie zostały odebrane. Zadzwoniłem do UG i okazało się, że w przypadku nieodebrania worków należy ten fakt zgłosić w wciągu 24 godzin. Czy w związku z 24-ro godzinnym terminem na zgłoszenie, to mieszkaniec ma ponosić odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków przez firmę odbierającą śmieci, czy UG powinien zająć się tą sprawą i wyciągnąć konsekwencje wobec firmy ? Pozdrawiam
(Gabriel Labuda, 24.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
odpady komunalne sprzed wskazanych przez Pana posesji zostały odebrane. Firma obsługująca gminę w zakresie odbioru odpadów została upomniana.
Wszystkie reklamacje i uwagi dotyczące odbioru odpadów komunalnych należy zgłaszać telefonicznie w ciągu doby od zaistnienia problemu (Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami- 22 76 77 347).

Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami

Pytanie: (kategoria: Drogi)
Dzień dobry, od dwóch tygodni światła na DK61 (rondo wjazdowe do Jabłonny, skrzyżowanie z Modlińską i Brzozową) są rozregulowane. Tydzień temu w poniedziałek miałem tą samą sytuację co dzisiaj, od ronda przy Akademijnej do w/w ronda w kierunku Warszawy o 5:30 jechałem 20 minut. Kilometrowy odcinek jechałem tak długo jak cała trasę do pracy. W tygodniu światła migały na pomarańczowo, wczoraj wydawało się, że jest już wszystko OK, a dzisiaj znowu to samo. Zielone światła po głównej trasie trwają 7 sekund, światła wyjazdowe/wjazdowe do Jabłonny około 35 sekund, pozostałe około 20 sekund i dopiero następuje zmiana, aby przez 7 sekund przejechało kilka samochodów. Jako, że jest to skrzyżowanie z fotoradarem sankcjonującym kierowców za przejechanie na czerwonym, wszyscy jadą bardzo ostrożnie, bo zielone może się zmienić. O 5:30 tworzy się ogromny korek, a co dopiero robi się później? Proszę o interwencję.
(Michał Welliński, 23.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
zarządcą drogi, której fragmentem jest obwodnica Jabłonny i ronda na obwodnicy, jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Sygnalizacja świetlna na rondach jest zsynchronizowana z sygnalizacjami w Warszawie i jest dopasowana do natężenia ruchu. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, GDDKiA stara się w taki sposób kontrolować przepływ pojazdów, by np. po płynnym przejeździe dużej ilości aut przez Jabłonnę, samochody nie stanęły w korku na wjeździe do Warszawy.
Pana uwagi zostaną przekazane zarządcy drogi.
Zachęcamy również do indywidualnego kontaktu z zarządcą (http://www.gddkia.gov.pl/pl/1001/kontakt).

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Inne)
Dzień Dobry Pragnę poinformować, że od dwóch dni nie świecą latarnie (wszystkie) przy ulicy Tęczowej w ciągu z ulicą 1-do Maja w Jabłonnie
(Artur Gonstaw, 18.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
dziękujemy za zgłoszenie awarii. Informacja niezwłocznie została przekazana konserwatorowi oświetlenia ulicznego.

Wydział Gospodarki Komunalnej

Pytanie: (kategoria: Samorząd)
Szanowny Panie Wójcie, Czy przed przedłożeniem Radzie Gminy do uchwalenia na najbliższej sesji statutu gminy zasięgnął Pan opinii Komisji Heraldycznej w sprawie projektu herbu i flagi gminy Jabłonna, stosownie do przepisów ustawy z 21 grudnia 1978r. o odznakach i mundurach (t.j.Dz.U.z 2016r poz. 38)? Krzysztof Jasiński
(Krzysztof Jasiński, 16.10.2017 r.)

OdpowiedÄ˝:
Szanowny Panie,
zmiany w Statucie Gminy Jabłonna nie obejmowały projektu herbu i flagi gminy Jabłonna, w stosunku do poprzedniego dokumentu.

Urząd Gminy Jabłonna

Pierwsza | Poprzednia | 1 | Następna | Ostatnia

  • Centrum Kultury i Sportu
  • Gminne Centrum Informacji
  • Jezioro Zegrzyńskie
  • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
  • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
  • Legion Klub HDK PCK
  • Planowane Wyłączenia Prądu
  • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
  • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
  • Gaz System
  • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl