Zaproszenia

Główna treœść strony

"Piwnica na Piętrze" - Kapela Czerniakowska "Tu szczęście można znaleźć, tu serce można zgubić"

Data zaproszenia:
Miejsce: GCKiS filia Chotomów, ul. Strażacka 8

10 listopada (sobota), o godzinie 19.00 w filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie zagra Kapela Czerniakowska.

„Piwnicowe” spotkanie na początku listopada, podobnie jak w ubiegłym roku koncert zespołu „Żuki”, ma wprowadzić szanowną publiczność w odświętną, festynową zabawę. Wychodzimy bowiem z założenia, że dzień Święta Niepodległości oprócz uczczenia pamięci tych co polegli na polu chwały, należy wyrażać radością, z odzyskanej Niepodległości. Tej w 1918 roku i tej po obaleniu sowieckiego imperium. Przypomnijmy sobie jak wspaniale rozpoczął występ zespół „Żuki” rok temu, kiedy z estrady popłynęła pieśń „Tylko w polu Biały Krzyż”. Zaproszona przez nas Kapela Czerniakowska przygotowała również swój patriotyczny element programu.

Koncert przypomni klimat przedwojennych zabaw i festynów organizowanych w Warszawie i w jej najbliższych okolicach, który znamy z archiwalnych filmów dokumentalnych i ze zdjęć. Zabawa na dechach przybliży muzykę słuchaną i wykonywaną na dancingach, prywatkach, na warszawskich podwórkach, ulicach, a także na organizowanych latem festynach. Podczas spotkania królować będą charakterystyczne dla tamtego okresu: fokstroty, polki, sztajerki, tanga i walczyki. W atmosferę festynu wprowadzą uczestników melodie w wykonaniu Kapeli, takie jak „Bal na Gnojnej”, „U cioci na imieninach” czy „Warszawa da się lubić”.

Czerniaków, nazywany też niekiedy w warszawskiej gwarze "dołem", to miejsce dla stołecznego folkloru szczególne. Tu żył i tworzył najsłynniejszy bard warszawskiej ulicy Stanisław Grzesiuk. Stąd wywodzi się jeden z najbardziej znanych warszawskich zespołów folklorystycznych - Kapela Czerniakowska. Legendarna już Kapela Czerniakowska powstała w grudniu 1968 roku. Od 1971 r. zespół zrealizował około 40 nagrań archiwalnych i kilkanaście programów telewizyjnych i radiowych. W 1972 została nagrana pierwsza płyta w Polskich Nagraniach. Kapela Czerniakowska ma w swoim dorobku 3 złote płyty.
Na estradzie dali ponad 4000 koncertów w Polsce i za granicą : Szwecja, Anglia, Francja, USA, Niemcy, była Czechosłowacja i były ZSRR. Oprócz udziału w składankach zostały specjalnie dla nich napisane programy: Wiadomo Stolica, Spotkajmy się w Warszawie, Do Pana Wiecha się uśmiecham, Dryndą po Warszawie, Warszawa jest jedna. Przez 20 lat pracy spotkali się ze wszystkimi znanymi artystami polskiej sceny estradowej. Ostatnie w swoim życiu występy dał z nimi przed publicznością Mieczysław Fogg.
Zespół występuje w składzie: Banjola, wokal - Sylwester Kozera, Skrzypce, wokal - Marek Wierzchucki, Akordeon, wokal - Robert Kuśmierski, Kontrabas, wokal - Mariusz Kubicki, Poprzeczniak (bęben, talerze), wokal - Jarosław Kozera.

Wstęp bezpłatny.
 • Centrum Kultury i Sportu
 • Gminne Centrum Informacji
 • Jezioro Zegrzyńskie
 • Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jabłonnie
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 • Bezpłatna Szkoła Rodzenia
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
 • Legion Klub HDK PCK
 • Planowane Wyłączenia Prądu
 • Turystyczny Szlak Patriotyczny Polski Walczącej
 • 32 Wieliszewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej
 • Gaz System
 • Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie
© 2002-2015 Urząd Gminy w Jabłonnie
Zawartość merytoryczna: MICHAŁ SMOLIŃSKI, e-mail: promocja@jablonna.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Aktualizacja tech: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl