Jesteś tutaj:

KINO OTWARTE - "PINA"

Data: 27.03.2021 r., godz. 19.00    128
Zapraszamy uczniów i nauczycieli oraz uczestników zajęć i instruktorów na kolejny seans w ramach nowego cyklu KINA OTWARTEGO na sztukę.
Film pt.: „Pina”, seans online: 27 marca 2021 r. (sobota), godz. 19.00 (obowiązują zapisy)

Rozmowa dziennikarki Magdaleny Felis z Katarzyną Kozyrą: 27 marca 2021 r., godz. 21.00 (po filmie) – na profilu facebookowym PIK (https://www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury/)

Trzecim z kolei obrazem w nowym cyklu KINO OTWARTE na sztukę jest film dokumentalny „Pina”, będący swego rodzaju hołdem dla twórczości wybitnej niemieckiej choreografki Piny Bausch (1940-2009).

„«Pina» nie jest biografią (…) choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości ‒ uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki ‒ «Święto wiosny», «Vollmond» i «Caf Miler». Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało. «Pina nauczyła mnie, że nie trzeba zalewać widzów potokami słów ‒ mówi autor dokumentu. ‒ Otworzyła mi oczy na to, ile można zakomunikować gestem albo poprzez stworzenie odpowiedniej przestrzeni»”. (materiały prasowe)
Gościem spotkania po seansie będzie Katarzyna Kozyra – rzeźbiarka, autorka instalacji i filmów wideo, czołowa reprezentantka nurtu sztuki krytycznej, a w kontekście prezentowanego filmu: autorka wideo-instalacji „Święto wiosny”.


ZAPRASZAMY!

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: "PINA" na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 26.03.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).