Jesteś tutaj:

Spotkania z laureatkami konkursu

Data: 31.03.2021 r., godz. 00.00    202
Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski spotkał się z Amelią Greese Łyko oraz Rozalią Stachurą, laureatkami konkursu na Gminną Kartkę Wielkanocną. Dziewczynki, będące pod opieką swoich mam, odebrały od Wójta dyplomy i nagrody.
8-letnia Amelia, autorka zwycięskiej pracy w najmłodszej kategorii wiekowej, jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Chotomowie. Jej nieco starsza koleżanka, 11-letnia Rozalia Stachura, uczęszcza do Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie. 

Wójt wręcza Rozalii nagrody

Obie dziewczynki są bardzo uzdolnione artystycznie. Pasją Rozalki jest malowanie i rysowanie z wykorzystaniem różnych technik, a w szczególności farb akrylowych, czyli narzędzia użytego do wykonania zwycięskiej pracy. Z kolei Amelia, obok niewątpliwego talentu plastycznego, jest także bardzo uzdolniona muzycznie, o czym dużo opowiadała, wspólnie z mamą, podczas spotkania.Wójt pogratulował dziewczynkom zwycięstwa i zapewnił, że kartki do stworzenia, których w tym roku zostały użyte ich prace, zostały już rozesłane z życzeniami świątecznymi, jako „Gminne Kartki Wielkanocne”.


Tegoroczny Konkurs na Gminną Kartkę Wielkanocną cieszył się niemałym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło aż 88 projektów plastycznych. Po długich i trudnych obradach, w wyniku wnikliwej oceny, ostatecznie komisja wyłoniła dwie wspomniane laureatki i wyróżniła 15 projektów. 

Pełna lista wyróżnionych i galeria prac są dostępne pod linkiem: https://jablonna.pl/aktualnosci/1115

Niestety, ze względów epidemicznych, konieczna była rezygnacja ze spotkań z pozostałymi wyróżnionymi w konkursie młodymi artystami. Jednak dyplomy i upominki, podobnie jak podziękowania za udział dla wszystkich uczestników konkursu, zostały dostarczone do placówek edukacyjnych, w których uczą się dzieci.