Jesteś tutaj:

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w szabli

Data: 07.06.2021 r., godz. 12.00    174
W miniony weekend Gmina Jabłonna stała się stolicą polskiej szermierki.
Ogromne emocje towarzyszyły odbywającym się w Chotomowie Mistrzostwom Juniorów i Młodzieżowców w szabli. Zawody rozgrywano w nowej, otwartej jesienią ubiegłego roku hali sportowej, a otworzyli je Prezes Polskiego Związku Szermierczego Adam Konopka, Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, Sołtys Chotomowa Sylwester Machnio oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jabłonnie Michał Smoliński. Podczas trzydniowych rozgrywek zmierzyło się ze sobą kilkuset, młodych zawodników z całej Polski.W piątek odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli, na szczycie podium w rywalizacji pań stanęła Julia Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Sportowego, na drugiej pozycji znalazła się Zuzanna Porada z TMS Sosnowiec wygrywając 15:6, trzecie miejsce wywalczyły dwie reprezentantki AZS AWF Warszawa – Natalia Gałecka i Emilia Rowińska. Tegoroczny tryumfator Juniorów to Jakub Broniszewski zawodnik klubu MUKS Viktor Warszawa, na drugiej pozycji znalazł się Szymon Hryciuk z AZS AWF Katowice, podium uzupełnili Franciszek Nowak z AZS AWF Warszawa i Marcel Broniszewski z MUKS Victor Warszawa. W rywalizacji drużynowej najwyżej uplasowały się zawodniczki TMS Sosnowiec, na pozycji drugiej Zagłębiowski Klub Szermierczy, na trzeciej zawodniczki z AZS AWF Warszawa. W niedzielę rozegrano zawody w kategorii Młodzieżowców na podium stanęła Zuzanna Cieślar z ZKS Sosnowiec, Małgorzata Zawodniak z KKSZ Konin, na pozycji trzeciej znalazły się Natalia Nowinowska z KKSZ Konin i Marta Okine z KS Karabela. Mistrzostwo Polski Młodzieżowców wywalczył Piotr Szczepanik z MUKS Viktor Warszawa, drugie miejsce Cezary Białecki z MUKS Viktor Warszawa, trzecie Lademann Karol z AZS AWF Warszawa i Lipiński Marcin z AZS AWF Katowice. W rywalizacji grupowej mężczyzn pierwsze miejsce wywalczyli szabliści z MUKS Viktor Warszawa, drugie zawodnicy z KKSZ Konin, trzecie AZS AWF Katowice, w grupie kobiet na najwyższej pozycji podium stanęły zawodniczki TMS Zagłębie Sosnowiec, na pozycji drugiej ZKS Sosnowiec, trzecie pozycję objęły zawodniczki AS AWF Warszawa.


Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w szabli w chotomowskiej hali sportowej nie odbyłyby się, gdyby nie inicjatywa Ryszarda Rogowskiego, prezesa i trenera Uczniowskiego Klubu Szermierczego Feniks. Pomysł wsparli Wójt Gminy Jarosław Chodorski i sołtys Chotomowa Sylwester Machnio. Srmierka, to spektakularny i dość elitarny sport w którym, jak powiedział obecny podczas zawodów olimpijczyk, trener kadry narodowej Tadeusz Piguła walczą - intelekt i serce, bo w szermierce trzeba umieć zobaczyć, widzieć i przewidzieć. Pierwsze rozegrane w Chotomowie Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w szabli przeszły do historii, do zobaczenia na następnych!

Gmina Jabłonna zleciła Powiatowemu Centrum Integracji Społecznej w Legionowie przygotowanie cateringu dla sędziów. Wspieramy podmioty ekonomii społecznej.

Dziękujemy serdecznie za profesjonalne przygotowanie cateringu!