Jesteś tutaj:

KINO OTWARTE - "Mustang"

Data: 08.06.2021 r., godz. 11.00    241
Powiatowa Instytucja Kultury zaprasza na nominowany do Oscara i Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny francusko-turecki dramat „Mustang”.

Ostatnim przed wakacyjną przerwą filmem w cyklu KINO OTWARTE online będzie „Mustang”, historia pięciu sióstr z nadmorskiej miejscowości niedaleko Stambułu, które w obliczu skandalu zostają zmuszone do walki o wolność i możliwość kierowania własnym życiem.

Francusko-turecki dramat „Mustang” to nominowany do Oscara i Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny debiut młodej reżyserki Deniz Gamze Ergüven.

„« Mustang» to hołd dla niemożliwej do ujarzmienia młodości. Debiut Deniz Gamze Ergüven jednakowo dobrze sprawdza się jako film o dojrzewaniu, współczesna baśń i alegoria polityczna. Turecka reżyserka wyraźnie odwołuje się do uniwersalnych narracji o kształtowaniu tożsamości i bolesnym, lecz niosącym wyzwolenie wkraczaniu w dorosłość. Jednocześnie jednak osadza swoją historię w bardzo konkretnej rzeczywistości. W « Mustangu» prowincjonalne miasteczko, w którym toczy się akcja filmu, przypomina Turcję w pigułce i – tak jak cały kraj - jest targane konfliktem pomiędzy konserwatyzmem a nowoczesnością”. (Piotr Czerkawski, Filmweb)

UWAGA: seans dla widzów od 16 r.ż.

Wprowadzenie do wspólnego seansu online przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: „MUSTANG” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 17.06.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. (Przed wysłaniem maila należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html).