Jesteś tutaj:

Nie spisując się, szkodzimy sobie i swoim bliskim

Data: 21.09.2021 r., godz. 00.00    178
Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekamy ze spisem, to musimy mieć świadomość strat, na jakie narażamy siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbamy ten ustawowy obowiązek.
Co stracimy, jeśli się nie spiszemy?

Udział w spisie nie jest wielkim obciążeniem – wystarczy 10 minut. Zatem brak czasu nie powinien być usprawiedliwieniem. Co więcej, jeśli nie weźmiemy udziału w spisie, to nie statystycy i urzędnicy będą pokrzywdzeni, lecz my sami oraz nasza rodzina.Będzie trudniej o nową szkołę, autobus albo remont drogi

Planowanie infrastruktury publicznej musi być oparte na rzetelnych i miarodajnych danych. Jeśli się nie spiszemy i podobnie zrobią inni mieszkańcy naszej gminy, samorząd lokalny będzie miał duże trudności, żeby bez twardych i rzetelnych danych planować i realizować ważne dla naszej lokalnej społeczności inwestycje: żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, drogi czy transport publiczny.

Nie spisując się, szkodzimy sobie i swoim bliskim

Bez naszych danych spisowych bardzo utrudniony będzie rozwój miejsca, w którym żyjemy my i nasza rodzina. Potraktujmy więc udział w spisie, nie jako ciężar czy biurokratyczny wymysł, ale jako szansę i inwestycję w przyszłość naszych najbliższych.

Ryzykujemy karę 5 tys. zł
Lekceważąc obowiązek spisowy ryzykujemy karę grzywny. Może ona być bardzo dotkliwa i sięgnąć nawet 5 tys. zł. Czy warto ryzykować? Mamy zapewne dużo pilniejsze wydatki i ważniejsze sprawy niż uciążliwe wizyty w sądzie.

Nie zwlekajmy i spiszmy się – to się po prostu opłaca!

Wypełnijmy jak najszybciej formularz spisowy na stronie https://spis.gov.pl/ lub zadzwońmy na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 i spiszmy się przez telefon lub odwiedźmy Gminne Biuro Spisowe, tel. 22 76 77 343, e-mail: gbs@jablonna.pl Nie bójmy się spisu - NIE PYTAMY o zarobki, majątek, konta bankowe czy oszczędności.