Jesteś tutaj:

Międzynarodowe Spotkania Literackie – Banja Luka 2018

Data: 02.10.2018 r., godz. 11.19    1187
O udziale w III Międzynarodowych Spotkaniach Literackich w Banja Luce (Republika Serbska) opowiada Pani Anna Czachorowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie.
W dniach 13 – 17 września 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Pisarzy Serbskich, uczestniczyłam w III Międzynarodowych Spotkaniach Literackich w Banja Luce (Republika Serbska).

Uroczyste otwarcie tego Literackiego Festiwalu odbyło się 13 września w Banskim Dvorze w Banja Luce. Miałam ten wielki zaszczyt rozpocząć uroczystość swoim wierszem „Czas Boży”. W tym międzynarodowym wydarzeniu brało udział 30 poetów i pisarzy z 15 krajów. Zaproszeni autorzy prezentowali swoje utwory także na odbywających się w tym czasie 23. Międzynarodowych Targach Książki Banja Luka 2018 oraz na spotkaniach w serbskich szkołach. Zakończenie Festiwalu odbyło się nad rzeką Vrbas, gdzie po wieczornym spotkaniu poetycko-muzycznym, autorzy swoje wiersze włożyli do butelki, którą zakorkowano i wrzucono do rzeki Vrbas. Uczestnikom tego literackiego wydarzenia urozmaicono czas wycieczkami, m.in. do Muzeum Lalek i do pięknego miejsca – Krupy. Pokłosiem Międzynarodowych Spotkań Literackich – Banla Luka 2018 jest wydana Antologia „Poetike 3”, gdzie znalazły się również moje wiersze i biogram.

Anna Czachorowska
Dyrektor GBP w Jabłonnie
Tekst i zdjęcia: Anna Czachorowska