Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Gminny Dzień Dziecka 2024

Data: 03.06.2024 r., godz. 12.00    251
Gry i zabawy, konkursy, animacje dla małych i dużych, hot dogi oraz inne niespodzianki czekały na dzieci i ich rodziców podczas „Gminnego Dnia Dziecka” zorganizowanego na terenie Pałacu w Jabłonnie. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Deszcz nie był nam straszny!

Licznie zebrane dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności, spryt i dobre oko w konkurencjach sportowych, obejrzeć pokaz karate, uczestniczyć w treningu piłkarskim czy zagrać w tenisa stołowego. Była to także doskonała okazja, aby wykazać się talentem plastycznym czy wokalnym. A wszystko pod okiem animatorów, którym nigdy nie brakowało pomysłów. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się dmuchany plac zabaw, wielkie zjeżdżalnie oraz eurobungee, a i do fotobudki ustawiała się spora kolejka. Dzieci miały także okazję przenieść się do świata „Alicji w krainie czarów” dzięki stoisku wirtualnej rzeczywistości.

Scena przez cały czas tętniła życiem. Mieliśmy okazję usłyszeć młodych wokalistów z sekcji muzycznych Gminnego Centrum Kultury w Jabłonnie. Doskonałą zabawę zapewnili nam również doświadczeni animatorzy z „Teatru pod Orzełkiem”. Klub Karate Tradycyjnego AKA  zaprezentował umiejętności najmłodszych zawodników. Występ zgromadził tłumy widzów pod sceną oraz wzbudził podziw. 

Najmłodsi mogli się zmierzyć w zawodach sportowych oraz spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. A i Zumba Kids cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Niewątpliwą atrakcją był także pokaz sprzętu strażackiego zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Jabłonnie. Dodatkowo strażacy przygotowali dla dzieci, cieszące się wielką popularnością konkursy i zawody. 

Na naszym pikniku można było także postrzelać! 32 Wieliszewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej przygotował elektroniczną strzelnicę, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na stoisku organizacji proobronnej Combat Alert najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Niebywałą atrakcją był też radiowóz policyjny.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się tematyczne warsztaty przygotowane przez Gminne Centrum Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Całe rodziny licznie gromadziły się w namiocie sołectwa Dąbrowy Chotomowskiej, gdzie odbywały się warsztaty stolarskie i rzeźbiarskie. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli wziąć udział w zajęciach z ratownictwa medycznego. 

Na stoisku przygotowanym przez miłośników pszczelarstwa „Nasze Pszczoły” odbywała się degustacja miodów z lokalnej pasieki. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli częstować się hot dogami, które zapewniło sołectwo Jabłonna. Zaprzyjaźnieni harcerze z kolei rozdawali pyszne jabłka oraz prowadzili konkursy z nagrodami na gminnym stoisku promocyjnym.

Wyjątkowym gościem pikniku była gminna maskotka – łoś Jabłonek, z którą można było wykonać pamiątkową fotografię. 

Serdecznie dziękujemy: Sołtysom i Radom Sołeckim, Pałacowi w Jabłonnie, Gminnemu Centrum Kultury w Jabłonnie, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Jabłonnie, Gminnej Bibliotece Publicznej, OSP Jabłonna, 32 Wieliszewskiemu dywizjonowi rakietowemu Obrony Powietrznej, Combat Alert Warszawa 0702, Klubowi Karate Tradycyjnego AKA, Stowarzyszeniu Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły”, KGW Jabłonna „Kwiaty Jabłoni”, 25 WDH „Brzask” im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK Jabłonna, 27 Drużynie Wędrowniczej „Śreżoga” oraz Komisariatowi Policji w Jabłonnie.