Jesteś tutaj:

Tanya Valko gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie

Data: 11.03.2019 r., godz. 15.35    998
9 marca 2019 r. (sobota) w sali widowiskowej GCKiS w Jabłonnie odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”. Sukces tej serii skłonił autorkę do napisania „Azjatyckiej sagi”, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu.
Książki te cieszą się dużym uznaniem naszych czytelników, są bardzo chętnie wypożyczane w szczególności przez nasze czytelniczki. Wychodząc naprzeciw ich sugestiom i oczekiwaniom, zaprosiliśmy tę bardzo „czytaną autorkę”. Termin spotkania był zaplanowany po Dniu Kobiet i przed Dniem Mężczyzn, w związku z tym podjęliśmy starania aby jak najmilej przyjąć naszą publiczność. Licznie zgromadzona publika mogła zasiąść przy stołach ze słodkim poczęstunkiem, zadbaliśmy też o scenografię, nawiązującą do orientalnych klimatów. Pani Tanya ze swadą i wielkim znawstwem tematyki opowiadała o swym pobycie w krajach Orientu, o panujących tam zwyczajach i kulturze.

Tanya Valko, to pseudonim literacki tej polskiej pisarki, z wykształcenia arabistki, która też jest poetką, tłumaczką i bizneswomen. Była nauczycielką w szkole Polskiej w Libii, a następnie przez 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Jej pierwszą książką, którą poświęciła tej tematyce była wydana w 2010 roku „Arabska żona”, miała być ona przestrogą dla młodych dziewczyn, które chciały odmienić swoje życie, według nich na bajeczne, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń tam na nich czyhających. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali P. Valko, która chętnie odpowiadała również na zadawane pytania. Na koniec spotkania autorka zdradziła swoim fanom, że 23 kwietnia ukaże się jej kolejna książka „Arabski raj”.

Po części oficjalnej ustawiła się długa kolejka po książki i autograf. Były też wspólne zdjęcia. Uśmiech i zadowolenie na twarzach przybyłych gości, był największą dla nas i autorki nagrodą.Tekst i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie