Jesteś tutaj:

Po długim weekendzie majowym zmiany w kursowaniu pociągów KM

Data: 30.04.2019 r., godz. 15.06    832
Od 6 maja zaczną obowiązywać ważne zmiany w kursowaniu pociągów KM związane z pracami prowadzonymi przez PKP PLK na liniach nr: R1 Warszawa - Skierniewice, R2 Warszawa – Łuków, i R6 Warszawa – Małkinia, R9 Warszawa – Działdowo oraz R31 Sierpc – Kutno. Ponadto przypominamy, że tego samego dnia zmieni się organizacja ruchu na linii nr 7 Warszawa – Dęblin.
Linia R1 Warszawa - Skierniewice
Na linii wystąpią utrudnienia związane z pracami remontowymi na szlaku Pruszków - Warszawa Włochy. Od 6 maja będzie zamknięty jeden tor. Część pociągów będzie kursować po torach dalekobieżnych, a część po torach podmiejskich:
• od 6 do 14 maja w dni robocze w godz. 9:45-20:00,
• od 16 do 27 maja w dni robocze w godz. 9:45-20:00;
Kolejne etapy prac obejmują zmiany od 15 maja w godz. 8:00-16:00 z uwagi na prace w torze nr 3 w stacji Warszawa Włochy, oraz zmiany od 28 maja do 7 czerwca w dni robocze w godz. 9:10-20:00, spowodowane utrudnieniami na szlaku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Powyższe terminy wiążą się ze zmianą rozkładu jazdy pociągów. Część pociągów będzie kursować z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek i Piastów.

Linia R2 Warszawa - Łuków i R6 Warszawa - Małkinia
Na linii nr R2 Warszawa – Łuków oraz R6 Warszawa – Małkinia (dla pociągów kursujących do/z stacji Warszawa Zachodnia) wystąpią utrudnienia związane z modernizacją stacji Warszawa Rembertów. Część pociągów zostanie odwołana, a część może kursować w zmienionych godzinach. Kolejna zmiana rozkładu jazdy na tych liniach zostanie wdrożona 13 maja.

R9 Warszawa – Działdowo
Na linii nr R9 w godz. 8:55-13:55 znów wystąpią utrudnienia na odcinku Chotomów - Nowy Dwór Mazowiecki. Ruch pociągów prowadzony będzie wahadłowo po 1 czynnym torze. Ponadto będą kontynuowane prace na kolejowym Moście Gdańskim, gdzie ruch pociągów nadal będzie odbywać się po jednym czynnym torze. Zakończenie prac planowane jest w III kwartale 2019 r.

R31 Sierpc – Kutno.
Na linii Sierpc - Kutno zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. W zamian będzie uruchomiona komunikacja autobusowa.

Przypominamy także, że 6 maja zmienia się organizacja ruchu na linii nr R7 Warszawa - Dęblin, o czym szczegółowo informowaliśmy tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/0d-6-maja-zmiana-organizacji-ruchu-na-linii-nr-7-warszawa-deblin

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl
w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-10-iii-8-vi-2019r