Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Barbara Serafin srebrną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu i XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Data: 30.07.2019 r., godz. 08.20    1730
W dniach od 18 lipca do 21 lipca na basenie 50- metrowym w Drzonkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu, które były zarazem XXV Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w pływaniu.
W zawodach nasz powiat był reprezentowany przez Barbarę Serafin, która razem z koleżankami z klubu G-8 Bielany Warszawa zdobyła w piątek srebrny medal w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym (przegrały tylko ze sztafetą, która składała się ze starszych dziewczyn). Basia, oprócz sukcesów w sztafecie, zaprezentowała się również bardzo dobrze w startach indywidualnych. Zarówno w piątek (200m stylem dowolnym) jak i w sobotę (400 metrów stylem dowolnym) awansowała do popołudniowych finałów. Jest to już kolejny medal mistrzostw Polski zdobyty przez Barbarę (do tej pory na Mistrzostwach Polski Juniorów w różnych kategoriach wiekowych zdobyła 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal).

Wyróżnieniem dla Basi było również to, że startowała na koszt organizatora, ponieważ znalazła się na liście 80 najlepszych pływaczek z całej Polski, którą opublikował Polski Związek Pływacki.