Jesteś tutaj:

X Chotomowskie Pożegnanie Lata – Bieg Charytatywny

Data: 01.10.2019 r., godz. 08.26    781
To już 10 lat, gdy Grupa Biegowa CHTMO organizuje chotomowskie biegi (i nie tylko). To już 30. bieg, który został zorganizowany na terenie Chotomowa i Lasów Chotomowskich. Jak to ostatnio bywa, pieniążki z wpisowego zostaną przeznaczone na potrzeby Domu Dziecka w Chotomowie. A kwota jaką udało się uzbierać organizatorom to 2100 zł !!!
Ostatnia niedziela września to odpowiedni moment na Pożegnanie Lata. Tego dnia odbyło się po raz 10. Chotomowskie Pożegnanie tej pory roku. Bieg ten miał na celu zbiórkę pieniędzy na szczytny cel, ale także na integrację całych rodzin, grup biegowych z okolicy, jak i przyjemnie spędzony czas w gronie rodzinnym. Nie było pomiaru czasu, bo ten nie był najważniejszy. Liczył się przede wszystkim udział w imprezie, w której wzięło udział blisko 110 osób! Trasa tradycyjnie wiodła ulicą Strażacką, Piękną, jesiennymi i grzybowymi Lasami Chotomowskimi, Żeligowskiego, Piękną, Poprzeczną i metą przy Strażackiej. Fragment trasy prowadził Turystycznym Szlakiem Polski Walczącej, oznaczonej kolorem czarnym. Na mecie dla wszystkich uczestników czekał pamiątkowy medal i woda mineralna.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na podsumowanie imprezy w GCKiS. W budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, który przeszedł gruntowny remont i dobudówkę, dzięki Elżbiecie Frydrychowicz, biegacze mogli uczestniczyć w końcowej fazie imprezy, za co organizatorzy składają ukłony i najszczersze podziękowania.

Na początku było dosyć podniośle, ponieważ we wrześniu przypadała dziesiąta rocznica powstania Grupy Biegowej CHTMO. Na scenie zostały powieszone koszulki grupy, począwszy od pierwszej bawełnianej poprzez kolejne, aż do piątej ostatniej, którą można zobaczyć podczas wielu biegów nie tylko w najbliższej okolicy. A wszystko miało swój początek w maju 2009 roku, gdy grupka mieszkańców Chotomowa… postanowiła wyjść do lasu i pobiegać. Już miesiąc później Krzysztof Merchel, Marcin Czarnowski i Michał Machnacki pobiegli w 1. Legionowskiej Dysze. Następnie Merchel i Machnacki oraz Ryszard Glegoła postanowili pobiec w Biegu Powstania Warszawskiego. Ale oficjalnie pierwszy raz jako Grupa Biegowa CHTMO wystartowali w 1. Bemowskim Biegu Przyjaźni na warszawskim Bemowie. Było to pod koniec września 2009 r., a wtedy pobiegli: Damian Zakrzewski, Rafał Zakrzewski, Dominik Derlacki, Piotr Jankowski oraz Merchel i Machnacki.

Tutaj Grupa Biegowa CHTMO podziękowała jej współzałożycielowi, Michałowi Machnackiemu, za to, że od 10 lat zaraża okolicznych mieszkańców do biegania, jak i przyczynia się to prowadzenia wielu przedsięwzięć dotyczących biegania na terenie Gminy Jabłonna i okolicach.

„Bez Was i bez sponsorów nie byłoby naszych biegów…”

Tak podsumował wypowiedź Łukasza Łatkowskiego, który reprezentował CHTMO podczas podsumowania, Michał Machnacki i powiedział: To w dużej mierze zasługa wszystkich, którzy chętnie pomagają w organizacji biegów na terenie naszej gminy. Sam nie byłbym w stanie zorganizować czegokolwiek. Dlatego też cieszę się, że na naszym terenie jest wiele osób, które wspomagają nasze poczynania. To bardzo ważne, by wspierać się wzajemnie. Bez tego nie można byłoby zorganizować takiego biegu. I to zasługa nie tylko Grupy Biegowej CHTMO, ale też wszystkich, którzy startują w tych biegach. Podziękowania należą się również mieszkańcom, jak i innym grupom biegowym, które tak licznie stawiają się na Chotomowskim Powitaniu Wiosny i Chotomowskim Pożegnaniu Lata, wspomagając szczytny cel.

Podziękowania:

Podczas Chotomowskiego Pożegnania Lata wspierały bieg: Urząd Gminy Jabłonna z Wójtem Jarosławem Chodorskim i Michałem Smolińskim i Referatem Marketingu i Komunikacji Społecznej, Starostwo Powiatowe w Legionowie ze starostą Robertem Wróblem na czele, Restauracja Legionowska – pomidorówka była wspaniała, ProReh, Eyfel Perfumeria Legionowo, Fit-Line Fitness Legionowo, Bar Country Warszawa, Polmozbyt Michałów-Reginów (Legionowo), Wydawnictwo Galaktyka, Wydawnictwo Arena, Fit-Line Fitness Klub Legionowo, Lionfitness Chotomów, Coffee Experts, Pizzeria Oregano Legionowo, BOSCH PETFOOD POLSKA.

Tekst przygotowany przez: Grupę Biegową CHTMO