Jesteś tutaj:

Artyści z Gminy Jabłonna na Warszawskich Targach Sztuki

Data: 08.10.2019 r., godz. 10.38    474
Serdecznie zapraszamy na wystawę kolekcji prac Galerii Sztuki na Prostej na tegorocznych Warszawskich Targach Sztuki w Arkadach Kubickiego.
Na przestrzeni ostatnich dwóch lat w Galerii Sztuki na Prostej w Jabłonnie odbyło się wiele wystaw, ale trzy z nich wskazały wspólne zainteresowania w wyrazie plastycznym i prace tych twórców chcielibyśmy Państwu zaprezentować na Targach.

Obraz abstrakcyjny, a właściwie obrazowanie abstrakcyjne łączy te trzy osoby, ale środki wizualne są u każdego odmienne.
Magdalena Mosakowska, Stanisław Wieczorek i Robert Żbikowski, artyści z naszej gminy, pokazywali w Galerii Sztuki na Prostej prace, które możemy rozpoznać jako nurt abstrakcji geometrycznej. U Magdy Mosakowskiej jest to geometria wsparta inspiracją z architektury gdzie ekspresji formy towarzyszy błysk claritas. Natomiast prace Stanisława Wieczorka są budowane na optycznych relacjach form, gdzie minimalizm wyrazu staje się monumentalnym znakiem. Robert Żbikowski kreśli pitagorejskie geometryczne wzory, które wzbogaca informelowym znaczeniem materii.

Sztuka w swoim obszarze abstrakcji ma wiele odmian. I taka właśnie jest propozycja Galerii Sztuki na Prostej, pokazująca prace trzech artystów o wspólnych zainteresowaniach, a jednocześnie broniących swoich twórczych autonomii.

Szczególnym wydarzeniem na stoisku Galerii Sztuki na Prostej będzie spotkanie z prof. Stanisławem Wieczorkiem w sobotę 12 października o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy Galerii Sztuki na Prostej na Warszawskich Targach Sztuki w Arkadach Kubickiego (stoisko nr 37 )