Jesteś tutaj:

Debata o Sztuce w Galerii na Prostej w Jabłonnie

Data: 10.12.2019 r., godz. 13.40    665
Czy przeciętnego Kowalskiego stać na kupno obrazu i dlaczego na ścianach polskich domów królują wydruki znanej firmy produkowane w setkach tysięcy egzemplarzy?
7 grudnia w Galerii Sztuki na Prostej w Jabłonnie odbyła się Debata o Sztuce. Galeria na Prostej to przepięknie zaaranżowana przestrzeń, a w sąsiedztwie bardzo dobrych obrazów wręcz zachwyca. Galeria prezentuje bardzo wysoki poziom artystyczny, współdziała z cenionymi w świecie sztuki nazwiskami. Gośćmi Urszuli Herbich byli Maciej Gajewski z portalu art.info, Krzysztof Jarocki - artysta, Robert Żbikowski – artysta. W trakcie spotkania padły pytania czy przeciętnego Kowalskiego stać na kupno obrazu, w jaki sposób budować estetykę, wrażliwość i potrzebę obcowania ze sztuką u dzieci. Dlaczego chętniej kupimy smartfon, telewizor niż obraz. Odpowiedziano również na pytania, czy sztuka jest dobrą inwestycją kapitału i co dla rynku aukcyjnego w Polsce oznacza tegoroczny obrót w wysokości 252 mln zł, to dużo czy mało?

Zapraszamy do styczniowego numeru informatora gminnego, w którym szerzej opowiemy o poruszonych kwestiach.

Spotkanie odbyło się przy współpracy z Gminą Jabłonna w ramach projektu: Siła tkwi w społeczności. Aktywizacja i integracja mieszkańców Gminy Jabłonna, współfinansowanego z PROW 2014-2020.