Jesteś tutaj:

Więcej autobusów w 2020 roku!

Data: 02.01.2020 r., godz. 14.06    2261
Już od 7 stycznia w gminie Jabłonna zwiększona zostanie częstotliwość przejazdów dwóch linii lokalnych.
Linia L49 

Od wtorku 7 stycznia dotychczasową linię autobusową 741 (trasa: Chotomów – Nowodwory) zastąpi nowa linia L49. Trasa przejazdu linii L49 na terenie gminy Jabłonna będzie pokrywała się z trasą dotychczasowej linii 741. Zmianą będzie większa częstotliwość przejazdów – autobusy linii L49 będą jeździć od poniedziałku do piątku co godzinę, a w weekendy rzadziej. Pasażerowie korzystający z linii L49 dojadą nią do pętli Dąbrówka Wiślana w Warszawie skąd co kilka minut odjeżdżają autobusy linii 511 dojeżdżające do metra Młociny. 

Grafika: jakdojade.pl

Więcej autobusów z Chotomowa do Legionowa 

Zwiększy się również częstotliwość przejazdów linii L34 z której korzystają mieszkańcy jadący z Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej do Legionowa. Dotychczas autobus w godzinach szczytu jeździł co godzinę. Od 7 stycznia autobus będzie jeździł co 30 minut co pozwoli na lepsze połączenie z pociągami SKM w Legionowie.

Ceny biletów

Przypominamy, że w liniach L na terenie gminy Jabłonna obowiązują bilety długookresowe ZTM, w tym również bilet metropolitalny. Można również korzystać z biletów jednorazowych kupowanych u przewoźnika w cenie 3 zł normalny i 1,50 ulgowy. Istnieje również możliwość kupienia biletów miesięcznych dedykowanych tylko na linie L w cenie 70 zł normalny i 35 zł ulgowy. Pasażerowie w wieku powyżej 70 roku życia uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów. Natomiast osoby, które ukończyły 65. rok życia upoważnione są do korzystania z imiennych biletów seniora uprawniających do nieograniczonej liczby przejazdów w I i II strefie biletowej. Koszt biletu seniora to 50 zł rocznie.

Polonus operatorem linii L

Przez najbliższe dwa lata operatorem trzech linii L – L34, L41 i L49 w naszej gminie będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „POLONUS” w Warszawie. Firma została wybrana w przetargu nieograniczonym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

Koszty związane z transportem publicznym w gminie Jabłonna w 2020 r. wyniosą szacunkowo 3,7 mln zł. Oprócz wyżej wymienionych linii lokalnych gmina współfinansuje linie 723, 731, N63 i bilet metropolitalny.