Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych!

Data: 28.01.2020 r., godz. 14.13    3073
Oświetliliśmy 21 przejść dla pieszych i 16 przystanków autobusowych. Inwestycja zrealizowana w Bożej Woli, Suchocinie, Skierdach, Rajszewie i w Jabłonnie znacząco poprawiła bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg.
Jeszcze niedawno, przeprawienie się przez ul. Modlińską w zachodniej części gminy sprawiało nie lada wyzwanie. Mimo ograniczeń prędkości oraz oznakowania poziomego i pionowego kierowcy nie zawsze na czas dostrzegali przejście dla pieszych, a piesi przechodzący przez jezdnię drogi wojewódzkiej 630 nie byli ani bezpieczni ani widoczni. Inwestycja zrealizowana przez gminę zmieniła tę sytuację.

W miejscowościach Rajszew, Skierdy, Suchocin i Boża Wola, w ramach zadania pod nazwą „Budowa oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków na terenie Gminy Jabłonna”, oświetliliśmy 10 przejść dla pieszych i 16 przystanków autobusowych.

W Rajszewie oświetlone zostały trzy przejścia przez ul. Modlińską na wysokości skrzyżowań z ulicami: Golfową, Jaśminową i tzw. Drogą Raszewską. Lampy ledowe oświetliły także przystanki autobusowe przy ul. Golfowej i Jaśminowej.

Oświetliliśmy dwa przejścia dla pieszych oraz przystanki autobusowe w Suchocinie- na wysokości ul. Modlińskiej 127 oraz przy skrzyżowaniu z ul. Wiślaną i ul. Sołecką.

W Skierdach, oświetlone przejścia dla pieszych znajdują się przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z ul. Skrajną i Nadwiślańską, Muzyczną i Puszczyka oraz przy skrzyżowaniu z ul. Lipową. Wzdłuż DW630 w Skierdach
wybudowaliśmy 600 m oświetlenia stref przejściowych przy wyżej wymienionych przejściach, co stanowi jednocześnie oświetlenie przystanków przy ul. Nadwiślańskiej i Skrajnej, Muzycznej i Puszczyka oraz Lipowej i przy Szkółce Leśnej.

Ledowe lampy oświetlają dwa przejścia dla pieszych w Bożej Woli przy skrzyżowaniu ul. Modlińskiej z ul. Dębową i ul. Modrzewiową oraz z ul. Klonową oraz strefy przy przejściach i przystanki znajdujące się przy skrzyżowaniach z ul. Dębową i ul. Modrzewiową. Piesi w Bożej Woli muszą jeszcze przez pewien czas szczególnie uważać na nowo powstałym przejściu przez ul. Modlińską w pobliżu ul. Leśnej. Obecnie trwa projektowanie oświetlenia, a budowa jest przewidziana jeszcze w tym roku po uzyskaniu stosownych pozwoleń na budowę.

Wzdłuż drogi wojewódzkiej ul. Modlińskiej w Jabłonnie oświetliliśmy 7 przejść dla pieszych na wysokości skrzyżowań z ulicami: Dębową, Chotomowską, Miłą, Różową, Abramowicza i Zegrzyńską (2 przejścia) oraz jeden przejazd dla rowerzystów na wysokości posesji przy Modlińskiej 122.
Ponadto oświetliliśmy przejścia dla pieszych na drogach gminnych. Ledowe lampy oświetliły przejścia na ul. Modlińskiej przy Poczcie, na wysokości ul. Źródlanej oraz przy z skrzyżowaniu z ul. Piaskową. Nowe oświetlenie pojawiło się również na przejściu dla pieszych na ul. Szkolnej - przy parkingu przy Szkole Podstawowej im. AK.

Pamiętajmy, że na każdym przejściu dla pieszych- czy jest oświetlone czy nie- przechodząc przez jezdnię powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej w formule projektuj i buduj wynosi - 602 675,40 zł (roboty projektowe, budowlane i nadzór inwestorski)
Inwestycja sfinansowana z budżetu Gminy Jabłonna.