Jesteś tutaj:

Jezioro Zegrzyńskie w roli głównej

Data: 16.07.2020 r., godz. 09.15    764
O walorach turystyczno-rekreacyjnych okolic Jeziora Zegrzyńskiego nikogo przekonywać nie trzeba, ale warto o nich przypomnieć, zwłaszcza, że jest co reklamować. Tego zadania podjęła się Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza”, która realizuje właśnie projekt „Zakochaj się w Jeziorze Zegrzyńskim”.
Jezioro Zegrzyńskie i jego sąsiedztwo oferują nie tylko doskonałe warunki do wypoczynku, uprawiania sportów, relaksu i zabawy. To także obszar intensywnie rozwijający się z nieograniczonym niemal potencjałem. Miejscowi znają i doceniają tutejsze możliwości w zakresie turystyki i rekreacji, a turyści coraz chętniej odwiedzają ten region.

Projekt „Zakochaj się w Jeziorze Zegrzyńskim – promocja regionu Jeziora Zegrzyńskiego poprzez jego dziedzictwo kulturowe związane z rybactwem, historią i regionalną kuchnią oraz walory naturalne i ofertę turystyczną” zakłada podjęcie działań, które w pełni zaprezentują ofertę regionu, a także podniosą świadomość społeczności lokalnej odnośnie rybackiego dziedzictwa kulturowego i znaczenia sektora rybackiego na Jeziorze Zegrzyńskim. Cel zostanie zrealizowany dzięki szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych, a także produkcji dwóch filmów informacyjno-promocyjnych oraz wydaniu publikacji tematycznej o charakterze albumu, które stanowić będą bogate źródło informacji i inspiracji dla przebywających na terenie LOT „Przystań w sercu Mazowsza” lub planujących wizytę. Aby nie można było odmówić przedsięwzięciu rozmachu, zarówno film, jak i książka zostaną zaprezentowane jesienią na największych w Polsce targach turystycznych World Travel Show, które gromadzą wystawców i gości z Polski oraz z zagranicy. Pierwszy wariant filmu jest już do obejrzenia na stronie internetowej (zegrze.org) i profilu LOT na Facebooku oraz pod tym artykułem.

Projekt, na realizację którego pozyskano dofinansowanie z funduszy unijnych, realizowany jest na obszarze Lokalnej Grupy Działania "Zalew Zegrzyński", obejmującej powiat legionowski (gminy Jabłonna, Serock, Wieliszew i Nieporęt), powiat wołomiński (gminy Radzymin i Dąbrówka) oraz Gminę Somianka w powiecie wyszkowskim.

Projekt został dofinansowany w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” z wyłączeniem projektów grantowych. Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza”, która powstała w 2017 roku z inicjatywy samorządów i LGD, wspiera promocję oraz rozwój regionu Jeziora Zegrzyńskiego, lokalnej przedsiębiorczości, turystyki i ekologii. Stowarzyszenie jest otwarte na współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami i organizacjami. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej LOT „Przystań w sercu Mazowsza” (zegrze.org) oraz na fanpage’u na Facebooku.

Fot. Andrzej Nowak