Jesteś tutaj:

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości sfinansowania usług, mających na celu rozwój podmiotów ekonomii społecznej

Data: 22.10.2020 r., godz. 14.47    879
Lokalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej LOWES, prowadzony przez Stowarzyszenie BORIS zaprasza organizacje z powiatów wołomińskiego, legionowskiego, mińskiego i otwockiego na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości sfinansowania usług, mających na celu rozwój podmiotów ekonomii społecznej.
Czym są podmioty ekonomii społecznej (PES) i czy Twoja organizacja to PES przeczytasz tu: http://lowes.boris.org.pl/oferta/organizacje-spoleczne/

Wsparcie jest dedykowane na rozwój niezależności finansowej, zapraszamy w związku z tym podmioty ekonomii społecznej (tj. fundacje, stowarzyszenia etc.), które prowadzą albo zamierzają prowadzić odpłatną działalność statutową.
Co ważne - LOWES udziela wsparcia także w tym obszarze - możecie Państwo skorzystać z gotowych formularzy uchwał, które może przyjąć zarząd, żeby otworzyć działalność odpłatną.

Na spotkaniu opowiemy o tym jaki rodzaj usług może być sfinansowany, w jakiej wysokości (2000 zł lub więcej!) oraz o czym warto pomyśleć przed wypełnieniem wniosku. Uwaga - wsparcie musi być zrealizowane w tym roku!

W ramach proponowanego wsparcia możemy sfinansować różnego rodzaju usługi, których potrzebuje organizacja, aby uniezależnić się od dotacji, np.:
- zbudowanie strony www tak, aby była czytelna i dopasowana do potencjalnych odbiorców działań organizacji
- opracowanie strategii komunikacji w mediach społecznościowych
- opracowanie strategii sprzedaży produktów / usług
- specjalistyczne szkolenie dla zespołu/ kurs online dla członka lub członkini zespołu
- badanie rynku pod kątem zainteresowania ofertą organizacji
i tak dalej...

Jeśli Wasze pomysły na rozwój organizacji lub zespołu odkładacie na przyszłość z powodu braku środków, to zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym organizowanym przez LOWES!

Terminy spotkań: 28 października o godzinie 16.00 oraz 2 listopada o godzinie 14.00. Spotkania odbędą się na platformie ZOOM.
Link do formularz zgłoszeniowego: https://forms.gle/TFuSpG2G5PkAy6Ra6

Prowadzące: zespół LOWES

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Efektywnie-Fachowo-Skutecznie. Rozwój ekonomii społecznej w subregionie warszawsko- wschodnim”, współfinansowanych ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Uwaga, w przypadku dużej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie możliwość zaproponowania dodatkowego terminu.

W razie pytań proszę o kontakt.
Z pozdrowieniami,
Małgorzata Dymowska
Animatorka LOWES
504 175 871


Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej