Jesteś tutaj:

Wystawa- Katarzyna Stanny - Projekty dla PAN

394
Czas trwania wydarzenia: od: 18.12.2020 r., godz. 19.00 do: 18.12.2020 r., godz. 21.00
Plakat dotyczący wystawy. Grafika przedstawia wnętrze głównej sali Pałacu w Jabłonnie oraz dwa ptaki i gałączki jemioły. Wystawa 30 plakatów i okładek, które dr. Katarzyna Stanny zrealizowała dla Polskiej Akademii Nauk. Wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria odbywa się online do 15 stycznie 2021r. Wystawa prac dr. Katarzyny Stanny to próba uchwycenia i przekrojowego zaprezentowania stylu artystki budowanego na przestrzeni lat w trakcie pracy artystycznej i działalności naukowej na wydziale grafiki warszawskiej ASP. Autorka zaprezentuje kilkadziesiąt plakatów i okładek do czasopism i publikacji książkowych, dotykających sfery życia kulturalnego, społecznego, odnoszących się do historii Polski i Europy.

Swoje prace
zaprezentuje dr Katarzyna Stanny. Będzie to wystawa 30 plakatów i okładek,
które dr. Katarzyna Stanny zrealizowała dla Polskiej Akademii Nauk.

dr Katarzyna Stanny
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, studiów podyplomowych w Instytucie Historii UW oraz Instytutu Francuskiego w Warszawie.
Pełnomocnik ds. studiów niestacjonarnych Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP, gdzie od 2009 roku prowadzi Pracownię Obrazowania dla Mediów. Wykładała w Warszawskiej Szkole Filmowej, B. Lindy i M. Ślesickiego, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Polskiej Akademii Nauk. Przez 10 lat wspólnie z Ojcem – prof. Januszem Stannym prowadziła Pracownię Ilustracji w Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi. W latach 2009-2014 pełniła rolę asystentki prof. Rosława Szaybo w Pracowni Fotografii Użytkowej na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP.
Pracuje dla Polskiej Akademii Nauk, zajmuje się grafiką użytkową, fotografią i pracą naukową. Jako projektantka biżuterii współpracowała ze Swarovski Elements.
Realizowała projekty edukacyjne m. in. dla Działu Edukacji MHŻP Polin, AM w Warszawie, Fundacji La Strada, TLiAM, IBL, etc. Prace prezentowała na dwudziestu dziewięciu wystawach indywidualnych malarstwa, grafiki, fotografii, ilustracji i biżuterii oraz na ponad osiemdziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce, Francji, Niemczech, Luksemburgu i Chinach. Laureatka wielu ogólnopolskich nagród i wyróżnień, w tym Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne osiągnięcia w pracy artystycznej i dydaktycznej (2014) oraz Nagrody Rektora ASP w Warszawie w 2015 i w 2019 roku. Stypendystka Funduszu Popierania Twórczości im. Andrzeja Szczypiorskiego (2019). Członkini Zarządu ZAiKS-u oraz Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz THINKTANK. Mieszka i pracuje w Warszawie.