Jesteś tutaj:

Wernisaż malarstwa Pawła Zakrzewskiego

185
Czas trwania wydarzenia: od: 10.06.2021 r., godz. 19.00 do: 10.06.2021 r., godz. 21.00

Galeria Sztuki na Prostej w Jabłonnie serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Pawła Zakrzewskiego pt. "Cosmic-organic".

Paweł Zakrzewski należy do młodego pokolenia artystów, środowiska warszawskiego. Właśnie ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.
Młodość ma swoje prawa i szczególnie w sztuce daje nadzieję na źródło nowego spojrzenia, na nowe formy, a dalej znaki, na nowy ład, na nowe światło. I być może w sztuce nie ma postępu, to jednak często myślimy, że właśnie stoimy w obliczu tej zmiany.
Zakrzewski jest artystą poszukującym, co nie można mylić z brakiem doświadczenia, czy też wiedzy teoretycznej i praktycznej. Poszukujący oznacza, niezaspokojony, złakniony przestrzeni i to tej malarskiej, fizycznej jak też i tej duchowej. Artysta szybko tworzy, generuje prace z pozoru tylko abstrakcyjne. Sam gest, ruch pędzla, mówi nam o kondycji ciała, kolor zaś przypomina to, co czuje dusza. Na płótnach pojawiają się formy organiczne, te tzw. miękkie, biologiczne i skądś nam znane. W łukach, kółkach i multiplikacjach zawarty jest rytm jakże ważny z punktu widzenia obserwatora, uważnego analitycznego znawcy naszego ja i obcego, tego co z pozoru jest tylko obok. Zakrzewski wprowadza nas do świata, w którym już chyba byliśmy. Można powiedzieć: wowowo !!! To są jakieś archetypy lub też tajemne znaki naszej cywilizacji, a może też i obcej czy też nawiązujące do art brut szczere sygnały naszej świadomości. Teorie, mają cechy przedmiotowości, określają i opisują, a tu w przypadku malarstwa Pawła Zakrzewskiego stoimy w obliczu nadziei, nadziei, że przyjdzie nowe. Dynamika, wizjonerstwo, łaknienie, odkrywanie, kolory nadziei, cosmo-bio formy, a wszystko zapisane w tradycyjnych mediach, dwu wymiarowego płótna i twórcy pełnego wiary.

Zapraszamy na spotkanie z artystą i jego twórczością w dniu 10.06.2021 r. (czwartek) o godz. 19.00
Galeria Sztuki na Prostej, ul. Prosta 2, 05-110 Jabłonna