Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Święto Gminy Jabłonna

Data: 28.08.2023 r., godz. 09.00    2318
Kayah i Sarsa będą gwiazdami wieczoru podczas tegorocznego Święta Gminy Jabłonna.

9 września zapraszamy do wspólnej zabawy podczas pikniku rodzinnego z okazji Święta Gminy Jabłonna. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 na terenie parku Pałacu w Jabłonnie. 

W programie dmuchańce dla najmłodszych, gry, zabawy, konkursy, animacje, warsztaty artystyczne, aktywności sportowe i wiele innych niespodzianek. 

Na stoisku promocyjnym Urzędu Gminy Jabłonna przeprowadzone zostaną zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, gdzie swojego nieocenionego wsparcia udzielą zawsze uczynni harcerze z 25 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Brzask" im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK oraz 27 Drużyny Wędrowniczej „Śreżoga”.  Na tych bardziej odważnych będzie czekało Eurobungee, które pozwali wykonywać niezwykłe akrobacje w powietrzu. Atrakcją na pikniku będzie także możliwość spotkania oraz zrobienia wspólnego zdjęcia z gminną maskotką - przesympatycznym łosiem Jabłonkiem. Podczas pikniku realizowana będzie także kampania profilaktyczno-edukacyjna „I love Aktywne Życie” promująca zdrowy styl życia bez używek, w ramach której m.in. odwiedzający będą mogli za pomocą alkogogli sprawdzić szybkość i precyzję swoich ruchów w stanie nietrzeźwości, otrzymać informację na temat zdrowego odżywiania oraz szkodliwości substancji psychoaktywnych. 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnie zaprasza na pokazy cheerlidingu i akrobatyki zaprezentowane przez niezawodne BDS Cheerleaders, pokazy taekwondo w wykonaniu zawodników z klubu sportowego LUPUS, akrobatyki w wykonaniu dzieci z klubu UKS Talenciaki, karate tradycyjnego w wykonaniu klubu karate AKA oraz boksu w wykonaniu członków klubu Satori. Kluby na co dzień współpracują i korzystają z bazy sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jabłonnie. Szermierze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” zaprezentują swoje umiejętności walki z użyciem broni białej. Dla wszystkich amatorów sztuk walki mamy dodatkową atrakcję. W wydarzeniu swój udział zapowiedział legenda boksu Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. 

To będzie także doskonała okazja do spotkania z influencerką Patrycją Mołczanow, która przeprowadzi akcję charytatywną "MEET AND GREET" na rzecz Domu Dziecka w Chotomowie. 

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz osoby zainteresowane rękodziełem i kreatywnymi wyzwaniami do odwiedzenia stoiska Gminnego Centrum Kultury, gdzie przygotowane zostaną atrakcje, które dostarczą radości, edukacji i zabawy dla wszystkich uczestników. Odbędą się warsztaty z garncarstwa oraz zajęcia pod hasłem „Pomysłowy Zakątek”. Prowadzone będą także pokazy robotyki.  

Prezentacje sceniczne rozpoczną się animacjami prowadzonymi przez artystów Jo ART Show. Nie zabraknie zabaw, konkursów, szalonych pląsów i wyzwań dla całych rodzin. Na dużych i małych uczestników czekają także warsztaty cyrkowe z udziałem szczudlarzy. 

Na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie odbędzie się wspólne czytanie  „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej realizowane w ramach „Narodowego czytania” , warsztaty "Moje - Twoje - Nasze Symbole narodowe" oraz zajęcia interaktywno-artystyczne dla całych rodzin. Będzie także możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej  filii Biblioteki w Chotomowie.

Na stoisku Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbędzie się akcja ekologiczna „przynieś starą żarówkę, a nową energooszczędną dostaniesz za darmo”. Będzie także możliwość wykazania się kreatywnością i pomysłowością podczas akcji malowania koszulek/toreb. Dlatego zachęcamy do przyniesienia własnych toreb materiałowych i koszulek, które wspólnie udekorujemy.  

Atrakcje dla dzieci dostępne będą także na stoisku spółki EKO JABŁONNA oraz Jednostki Realizującej Projekt. Dodatkowo udzielane będą tam też informacje na temat bieżących działań związanych z realizacją zadań w ramach projektu „Budowa systemu gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Jabłonna", bieżących prac projektowych i robotach budowlanych związanych z gminną siecią wodociągową i kanalizacyjną oraz informacje o możliwości podłączenia do gminnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. 

Podczas Święta Gminy Jabłonna zaprezentują się nasze sołectwa. Sołtysi i Rady Sołeckie przygotowały wiele niespodzianek. Będziemy mieli okazję wziąć udział w warsztatach rodzinnych, porzeźbić w drewnie czy spróbować swoich sił w stolarstwie. Sołtysi zaproszą nas również na poczęstunek, będą warzywa, jabłka, frytki oraz popcorn. 

Dla miłośników służb mundurowych także nie zabraknie atrakcji. Zaprezentują się bowiem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłonnie oraz w Chotomowie, którzy przygotują pokaz sprzętu strażackiego i zapewnią wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz żołnierze z 54 Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 32 Dywizjonu Rakietowy Obrony Powietrznej.

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej zachęcał będzie mieszkańców do udziału w programie 40 PLUS czyli bezpłatnych badaniach profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Przedstawiciele placówki promować będą regularną diagnostykę medyczną, która jest podstawą życia w zdrowiu.

Powiat Legionowski przygotowuje dla uczestników pikniku konkurs wiedzy o naszym regionie. Do wygrania będą powiatowe gadżety.

Dla wszystkich łasuchów prawdziwe królestwo smaków przygotowuje Koło Gospodyń Wiejskich w Chotomowie! Na stoisku dostępne będą przeróżne slodkości zaówno dla małych jak i dużych uczestników pikniku. 

Lokalna firma Alkam Security zaprasza do strefy technologii, w której prowadzone będą bezpłatne konsultacje dotyczące metod zabezpieczenia twojego mienia, dodatkowo w strefie marki IMOU przedstawiane będą nowinki techniczne, nie zabraknie konkursów z nagrodami. Zapraszamy do odwiedzin!

Także sklep Leroy Merlin przygotuje ciekawe atrakcje dla osób odwiedzających ich stoisko. Odbędą się tam m.in. warsztaty dla dzieci - „Dzieciaki sadzeniaki” oraz konkursy z majsterkowania dla dorosłych. Celem warsztatów jest rozbudzenie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań przyrodą, zwiększenie świadomości ekologicznej, a także rozwijanie umiejętności motorycznych poprzez zajęcia manualne. Dzieci biorące udział w warsztatach będą mogły osobiście zasadzić roślinę do doniczki i zabrać ją ze sobą do domu.

MS EKO SP. Z O.O. zaprasza uczestników na konkurs z nagrodami, przeprowadzi także cykl szkoleniowy z prawidłowej segregacji, pokaże, jak wygląda praca „od wewnątrz”. Będzie także możliwość zwiedzenia pokazowej „Śmieciarki”. Dodatkowo przeprowadzona zostanie akcja electro-śmieci za sadzonkę.  

Firma Instal Serwis zaprezentuje innowacyjne i ekologiczne rozwiązania grzewcze (kotły gazowe, pompy ciepła) oraz będzie udzielać informacji dotyczących możliwości dofinansowania z programu Czyste Powietrze. Na odwiedzających stoisko czekać będą ciekawe gadżety oraz coś na osłodę! Dla dzieci również znajdą się fajne i kolorowe upominki! 

Na stoisku Przylesie Clinic będzie można m.in. dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, oznaczyć  poziom cukru we krwi, zapoznać się z obsługą glukometru, oznaczyć cholesterol, zapoznać się z obsługą glukometru, dokonać pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz), wyliczyć indeks BMI oraz porozmawiać na temat diety. Na najmłodszych będą czekały gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami.

Z kolei oddział terenowy Combat Alert 0702 WARSZAWA zaprezentuje sprzęt szkoleniowy, na którym członkowie organizacji ćwiczą podczas szkoleń, indywidualne wyposażenie taktyczne, repliki broni palnej jak i jednostki broni palnej. Obok punktu promocyjnego będzie punkt dydaktyczny gdzie będzie można nauczyć się postaw strzeleckich, zakładania maski przeciwgazowej itp. przy kadrze doświadczonych instruktorów. 

Stowarzyszenie Nasze Pszczoły zaprezentuje ul edukacyjny. Najmłodsi będą mogli znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy królowa pszczół rządzi w ulu? Czy pszczoły w ulu mają różne zawody? Jak zimują pszczoły? Co to jest podkurzacz? Będzie także można zobaczyć prawdziwe pszczoły w szklanym ulu. 

Amatorzy sztuki także znajdą coś dla siebie. Podczas pikniku w ramach projektu „Kreatywni dla Mazowsza” odbędą się także warsztaty malarskie „Ja, Ty – razem My!”, podczas których, pod czujnym okiem ekspertów, każdy będzie mógł wykazać się kreatywnością. Własnoręcznie wykonane obrazy uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Uczestnictwo w pikniku można będzie uwiecznić na zdjęciu wykonanym w specjalnej fotobudce przygotowanej dzięki wsparciu uzyskanemu od firmy BIOODPADY.PL Sp. z o.o. 

Sercem wydarzenia będzie olbrzymia scena, która od samego początku będzie tętniła życiem. Zaprezentują się na niej lokalne zespoły wokalne oraz sekcje muzyczne i artystyczne. O godz. 17.00 scenę opanują członkowie zespołu „Kogo to obchodzi”- laureaci tegorocznego TYGLA. Po nich z gościnnym występem zaprezentuje się zespół PROPABANDA. Kulminacyjnym punktem wieczoru będą koncerty dwóch wybitnych artystek. 0 18.45 odbędzie się koncert Sarsy, a o 20.15 na scenie królować będzie Kayah. 

Sarsa to polska piosenkarka i autorka tekstów, która zdobyła popularność dzięki takim hitom, jak "Naucz mnie", "Zapomnij mi" czy "Pęknięcie". Jej muzyka to połączenie elektronicznych brzmień, rocka i popu, a jej koncerty zawsze pełne są energii i pozytywnej atmosfery. 

Z kolei Kayah to legenda polskiej sceny muzycznej, która słynie z połączenia różnych stylów muzycznych, takich jak pop, rock, jazz czy muzyka etniczna. Jej największe hity to m.in. "Testosteron" czy "Supermenka”. Kayah na scenie wyróżnia się niesamowitą energią, charakterystycznym głosem oraz charyzmą. Jej koncert na Święcie Gminy Jabłonna to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wspaniałych emocji.

To tylko część z atrakcji, które będą czekały na uczestników tego wydarzenia. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wstęp wolny!

Współorganizatoem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. 

Zapewnienie dostępności podczas koncertów na Świecie Gminy Jabłonna jest dla nas priorytetem i dużym wyzwaniem z uwagi na zabytkowy charakter otoczenia Pałacu w Jabłonnie.  Chcemy aby nasze wspólne święto było miejscem przyjaznym dla wszystkich. Poniżej znajduje się zestawienie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami:

Zestawienie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami

Plan sytuacyjny

Plakat Święto Gminy Jabłonna jpg (549 KB)