Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Projekt pn.: Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021" „Utworzenie i dofinansowanie miejsc opieki w żłobku”

925
W dniu 1 września 2021 r. nastąpiło uroczyste otwarcie nowego kompleksu Przedszkola Gminnego oraz Żłobka Gminnego w miejscowości Chotomów na terenie Gminy Jabłonna https://www.przedszkolechotomow.pl/.  

Wartość całej inwestycji oszacowano na ponad 17 mln złotych.
Wartość dofinansowania projektu z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021 wynosi 1.066.240,- zł14 czerwca 2021 r., Gmina Jabłonna podpisała Umowę z Wojewodą Mazowieckim na przekazanie środków finansowych w formie dotacji celowej na utworzenie oraz zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. W ramach dofinansowania sfinansowane zostały częściowo prace budowlane, zakup pomocy dydaktycznych, wyposażenie placu zabaw oraz wydatki pośrednie związane z tworzeniem instytucji.

W nowym, pięknym budynku przy ul. Gen. L. Żeligowskiego 27 zdobywać wiedzę o otaczającym świecie oraz rozwijać zainteresowania  będzie łącznie 250 najmłodszych mieszkańców gminy. Kompleks podzielony jest na część przedszkolną składającą się z dziewięciu oddziałów oraz część żłobkową dla dwóch grup maluszków do trzeciego roku życia. Warto wspomnieć, iż jest to pierwszy żłobek na terenie Gminy Jabłonna. Ta nowoczesna placówka została zaprojektowana z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych aby sprostań zarówno oczekiwaniom dzieci, rodziców jak również dostosować się do zachodzących zmian w każdym obszarze swojej działalności. Zarówno wdrażane innowacje i nowe technologie jak również postawy pracowników placówki są odpowiedzią na potrzeby zarówno dzieci jak i ich opiekunów.

Budynek jest w pełni wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt oraz zabawki, które z pewnością przyczynią do realizacji głównego celu projektu - zagwarantowanie dostępu do instytucjonalnego podmiotu świadczącego usługi opiekuńcze nad dziećmi w wieku do 3 roku życia osobom zamieszkującym teren Gminy Jabłonna, które zaliczają się do jednej z kategorii osób, tj. bezrobotne, bierne zawodowo lub pracujące będące w trakcie przerwy wynikającej ze sprawowania opieki nad dziećmi do lat 3.

Zewnętrzny obszar zabaw podzielony został na strefę dla dzieci z uwzględnieniem potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i strefę seniora. Na nowym placu zabaw dzieci mogą korzystać z kilkanaście różnych zabawek, wśród, których znajdują się ogromny statek, zjeżdżalnia krab, marynistyczne bujaki oraz huśtawki, piaskownice i karuzele. 
Teren rekreacyjny wyposażony został w stoliki do gry w szachy, chińczyka i ping-ponga, piłkarzyki oraz siłownię plenerową. Plac zabaw i teren rekreacyjny otwarty jest dla mieszkańców każdego dnia w godzinach 08.00 - 21.00.