Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Aktualności

711

Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania Uzależnienia 800 199 990

Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to miejsce, gdzie osoby z problemami związanymi z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami oraz uzyskać informacje na temat leczenia, terapii i innych form pomocy (konsultacje w zakresie problemów związanych z używaniem narkotyków, alkoholu, leków i innych substancji psychoaktywnych).

Telefon Zaufania jest dostępny dla osób z całej Polski i działa codziennie w godzinach 16.00-21.00. Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna i oparta na zasadzie zaufania.

Jednocześnie informujemy, że numer do Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania Uzależnienia 800 199 990 jest bezpłatny dla osób chcących skorzystać z konsultacji.

Nie Pozwól Wygrać Depresji

Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje "Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych dla dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego" na lata 2022-2024.

Szczegółowe informacje: zdrowemazowsze.mazovia.pl

Plakat programu Nie Pozwól Wygrać Depresji


Grupa wsparcia dla osób doznających przemocy

Plakat informujący o grupie wsparcia dla osób doznających przemocy


Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

W ramach prowadzonego punktu udzielana jest m.in. specjalistyczna pomoc prawna, psychologiczna, materialna, medyczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom, osobom im najbliższym (w tym osobom pokrzywdzonym zbrojną agresją na Ukrainie).
Pomoc udzielana jest bezpłatnie. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie a formy wsparcia są dopasowane pod kątem potrzeb osoby pokrzywdzonej przestępstwem.

Punkt funkcjonuje w Legionowie przy ulicy Mieszka I 25 pok.9 w środę 14:00-19:00 i czwartek 7:00-12:00

Wsparcie można uzyskać osobiście na miejscu, można też umówić się na wizytę dzwoniąc pod numer telefonu +48 536 771 907.

ROZPOZNAJ DEPRESJĘ

Najnowsze wyniki dotyczące zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży nie są optymistyczne. Szacuje się, że na świecie cierpi na depresję 970 milionów ludzi. W przypadku dzieci – zjawisko dotyczy 10% wszystkich nastolatków. Ogólnopolskie badania zlecone przez Rzecznika Praw Dziecka, wskazują ogólne niezadowolenie ze swojego życia wśród dzieci i młodzieży w stopniu, które zagraża ich zdrowiu psychicznemu. Badania te wykazały, że problemy z odczuwaniem szczęścia ma aż 17% uczniów i 14% uczennic klasy drugich szkoły podstawowej. W klasie szóstej szkoły podstawowej i drugiej liceum i technikum niezadowolenie wyraziło po 11% uczniów i 15% uczennic. Złe samopoczucie psychiczne częściej wyrażają uczniowie szkół średnich w dużych miastach – 18%, w porównaniu do ich kolegów z terenów wiejskich – 12%.

Wyniki ogólnopolskiego naukowego badania jakości życia dzieci i młodzieży, zleconego przez Rzecznika Praw Dziecka w 2021 roku, wykazują, że co siódme dziecko w Polsce odczuwa niezadowolenie ze swojego życia w stopniu zagrażającym jego zdrowiu psychicznemu. Gorsze samopoczucie mają starsze dziewczęta i młodzież z dużych miast, natomiast połowa młodych ludzi nie akceptuje samych siebie.

Dlatego tak ważne jest, aby w porę zauważyć symptomy tych zaburzeń i wdrożyć odpowiednie działania, a jeśli trzeba – leczenie. Ideą kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat zjawiska zaburzeń psychicznych występujących wśród dzieci i młodzieży oraz skutków tych zaburzeń, w szczególności depresji. Chodzi też o uwrażliwienie dorosłych na problem depresji wśród nastolatków. Można więc dowiedzieć się m.in.: jak rozpoznać chorobę u dziecka, jak z nim rozmawiać i wspierać w chorobie oraz gdzie szukać pomocy.

Depresja nie jest tylko negatywnym myśleniem i złym humorem. Depresja to choroba, a chorobę się leczy.
Nie wystarczy iść pobiegać albo bardziej optymistycznie spojrzeć na świat. Depresja to choroba, której nie leczy się bieganiem i uśmiechem, tylko lekami i psychoterapią. Nie mówmy więc dziecku, że przesadza i jutro mu przejdzie. Zaakceptujmy jego emocje i nie bagatelizujmy ich.


Źródło: www.mcps.com.pl




Telefon relacji i edukacji - kampania społeczno-informacyjną „Połączeni”


W ramach projektu „Zadbajmy o relacje – psychoedukacja dzieci i młodzieży” realizowanego przez Fundację Psyche – Strefa Pozytywnych Myśli została uruchomiona specjalna Infolinia – Telefon relacji i edukacji. Pod numerem telefonu 22/ 355 2008 od poniedziałku do piątku, w godzinach 17:00-19:00 dyżuruje grupa psychologów posiadających doświadczenie w pracy z osobami w trudnych sytuacjach życiowych.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy o przyjaźni, miłości, relacjach, czy mierzysz się z trudnymi emocjami takie jak smutek, złość lub jest jakiś inny problem, którym chcesz się podzielić specjaliści czekają na twój telefon.

W ramach projektu „Zadbajmy o relacje – psychoedukacja dzieci i młodzieży” realizowanego przez Fundację Psyche – Strefa Pozytywnych Myśli została uruchomiona specjalna Infolinia – Telefon relacji i edukacji. Pod numerem telefonu 22/ 355 2008 od poniedziałku do piątku, w godzinach 17:00-19:00 dyżuruje grupa psychologów posiadających doświadczenie w pracy z osobami w trudnych sytuacjach życiowych.

Ponadto w ramach kampanii i projektu organizowany jest KONKURS! Skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu m.st. Warszawy, Powiatu Legionowskiego, Powiatu Wołomińskiego i Nowodworskiego. Regulamin konkursu, warunki oraz więcej informacji znajdziesz TU.


“Grupa wsparcia dla pedagogów i psychologów szkolnych” oraz „Konsultacje psychiatryczne i psychologiczne dla dzieci i młodzieży” organizator  Powiat Legionowski

Spotkania w ramach „Grupy wsparcia dla pedagogów i psychologów szkolnych” zaprojektowane są na raz w miesiącu (od maja do grudnia) w godzinach 8.00 do 11.00 w Chotomowie ul. Tęczowa 5A, Poradnia Zdrowia Psychicznego Psychoklinika (terminy na najbliższe spotkania to: 30.05, 06.06, 4.07, 1.08). Prowadzone będą przez specjalistę psychologa, metodą superwizji, opartą na studium przypadku. Na każdym spotkaniu poruszany będzie inny blok tematyczny, np. tendencje samobójcze, zaburzenia lękowe, przemoc. Tematy omawiane na grupie będą także odpowiadały aktualnym, bieżącym problemom w danych szkołach.

Plakat informacyjny: Konsultacje psychiatryczne i psychologiczne dla dzieci i młodzieży” organizator Zarząd Powiatu w Legionowie

Plakat informacyjny: Spotkania w ramach „Grupy wsparcia dla pedagogów i psychologów szkolnych” zaprojektowane są na raz w miesiącu (od maja do grudnia) w godzinach 8.00 do 11.00 w Chotomowie ul. Tęczowa 5A, Poradnia Zdrowia Psychicznego Psychoklinika (terminy na najbliższe spotkania to: 30.05, 06.06, 4.07, 1.08). Prowadzone będą przez specjalistę psychologa, metodą superwizji, opartą na studium przypadku. Na każdym spotkaniu poruszany będzie inny blok tematyczny, np. tendencje samobójcze, zaburzenia lękowe, przemoc. Tematy omawiane na grupie będą także odpowiadały aktualnym, bieżącym problemom w danych szkołach.

Zapisy na grupę odbywają się telefonicznie pod numerem 500-676-669.

Liczba miejsc w grupie jest ograniczona.

Projekt kierowany jest do mieszkańców powiatu legionowskiego.

Realizator Fundacja Psyche Strefa Pozytywnych Myśli

Zapisy na bezpłatne Konsultacje psychiatryczne i psychologiczne dla dzieci i młodzieży będą odbywały się pod numerem telefonu 500-676-669 (od 02 czerwca do wyczerpania limitu miejsc).

Udział w projekcie jest bezpłatny.



Plakat informujący o bezpłatnej pomocy psychologicznej dla mieszkańców Gminy Jabłonna

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
23.11.2021 r. 

Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie?

Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12.

Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu (dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów; czat nie wymaga logowania i nie trzeba instalować żadnej aplikacji)