Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Pumptrack w Skierdach coraz bliżej!

1706
03.04.2018 r., godz. 12.52
Podpisanie umowy z wykonawcą projektu i budowy toru rowerowego typu Pumptrack przypieczętowało rozpoczęcie inwestycji. W miniony piątek (30.03.2018 r.) Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie podpisał umowę z firmą VELO PROJEKT Sp. z o.o. z Białegostoku.


Pomysłodawcami budowy toru rowerowego w Skierdach byli mieszkańcy- teraz ich propozycja staje się rzeczywistością. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu podpisał umowę na zaprojektowanie i wybudowanie toru rowerowego typu „pumptrack” wraz z wykonaniem koncepcji zagospodarowania terenów rekreacyjnych na obszarze Filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Skierdach. Wykonawcą wybranym w drodze przetargu jest firma VELO PROJEKT Sp. z o.o. z Białegostoku. Wartość inwestycji to 324 720,00 brutto.

Tor rowerowy rozszerzy istniejącą ofertę rekreacyjno-sportową. Na gminnej działce przy Filii GCKiS w Skierdach jest już plac zabaw, siłownia pod chmurką, stół do tenisa, jak również boisko trawiaste do piłki nożnej. Pumptrack będzie kolejną atrakcją dla mieszkańców w każdym wieku.

W ramach inwestycji zostanie wybudowany tor rowerowy (ok. 160 mb pasa jezdnego). Profilowane pasy jezdne, z muldami i profilowanymi zakrętami ułożonymi w sekwencje umożliwiające rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Serie muld wraz z bandami stworzą zamkniętą pętlę bądź pętle. Z toru będą mogli korzystać rowerzyści, rolkarze a także amatorzy jazdy na deskorolkach i hulajnogach. Po intensywnej jeździe, użytkownicy będą mogli wypocząć w przeznaczonym do tego miejscu.

Gmina planuje oświetlenie terenu, by z toru można było korzystać również po zmroku.