Ustawienia strony

Wyszukiwarka

BIP, ePUAP, Youtube, Facebook

Jesteś tutaj:

Budowa toru rowerowego rozpoczęta!

1704
30.05.2018 r., godz. 14.06
W poniedziałek 28 maja firma Veloprojekt rozpoczęła budowę toru rowerowego typu Pumptrack na terenie filii GCKiS w Skierdach. Koniec inwestycji planowany jest na przełom czerwca-lipca. Na terenie filii prowadzona jest również termomodernizacja budynku GCKIS. W trakcie remontu i budowy mieszkańcy będą mogli korzystać z placu zbaw i boiska. Zwracamy się jednak do Państwa z prośbą o rozwagę i zachowanie bezpieczeństwa, szczególnie tych osób, które planują korzystać z boiska. Istnieje możliwość czasowego wyłączenia do obiektu!
Przypominamy, że Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem (zwykle rowerem ale może być także deskorolka, hulajnoga) i wszechstronny trening. Tor może być użytkowany zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Równocześnie z budową toru powstaje wieloletnia koncepcja zagospodarowania terenu wokół GCKiS w Skierdach. W tym celu prowadzone są konsultacje z mieszkańcami, w formie spotkań, wywiadów i ankiet. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w tworzenie wizji tego miejsca.
Tor będzie finansowany ze środków własnych gminy i zewnętrznych pozyskanych z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w wysokości 160 tysięcy złotych.

W budżecie gminy przeznaczono na ten cel 120 tysięcy. Gmina pozyskała środki zewnętrzne na realizacje inwestycji z LGD Zalewu Zegrzyńskiego. Długość budowanego toru to 160 metrów. Koszt całej inwestycji to około 330 tysięcy.